Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy

Mateřské školy

Zažijte kouzlo přírodní zahrady, vyprávění starých ovocných stromů, chuť živé vody a tajemství domu žijícího ze slunce. 

.

Vyberte si z následující nabídky programů pro MŠ:

Kouzelný Hostětín

Hostětín viděný dětskýma očima je "kouzelný" - máme dům, kde se nemusí v zimě topit, umíme vyrobit elektřinu ze slunce, teče nám živá voda (jablečná šťáva), kouzelné rostliny čistí odpadní vodu, z komínů nevychází černý dým, ale bílá pára nebo se z nich ani v zimě nekouří. Co tato kouzla způsobuje?

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 35 Kč/žáka l pro MŠ a 1. - 3. třídu ZŠ

Živá zahrada

Co roste a žije v přírodní zahradě a sadu? Jak bydlí třeba ježek nebo netopýr? Chceme na zahradě užovky? Přijďte se podívat, jak můžeme žít v souladu s přírodou. Žáci porozumí biodiverzitě v přírodní zahradě, srovnají ji s jinými druhy zahrad. Pochopí  význam živočichů, jejichž úkryty budou objevovat, rostlin i nejrůznějších zahradních prvků.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 45 Kč/žáka l pro MŠ a I. stupeň ZŠ

Bylinková zahrádka*

Interaktivní program, ve kterém se děti pomocí her seznámí se základními, běžně dostupnými léčivými bylinkami. Pozveme je do naší bylinkové zahrádky a představíme i volně rostoucí léčivé byliny. Zábavnou formou se dozvědí, na co jsou dobré, kdy a jak je mohou použít a kde nasbírat. A třeba se nám podaří i někoho vyléčit ...

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 45 Kč/žáka  l pro MŠ a 1. a 2. třídu ZŠ

Piju mošty, což Ty?

Ovocnářský program probíhající v „jablečné sezóně“. Děti se dozvědí o významu ovoce a pěstování ovocných stromů. Poznají život v ovocném sadu a ochutnají různé odrůdy jablek. Program je doplněn o atraktivní praktickou část – ruční lisování jablek a výrobu moštu.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 50 Kč/žáka l pro MŠ a I. stupeň ZŠ. IX. – XI. měsíc

Les vůní, barev a zvuků (prožitkový program)

Víte, jak voní les? Kolik má barev a zvuků? Jak je drsný i jemný? Jaký je les z pohledu mravence? Pojďte si s námi poznávat lesní tajemství, potkávat lesní velikány i zástupce mikrosvěta. Budeme zkoumat les všemi smysly, poslouchat, vnímat a malovat. Program probíhá venku v lese. Není zaměřený na získání znalostí o lese, ale na rozvoj environmentální senzitivity – citlivosti a vnímavosti vůči všemu živému.

Trvání: 3 hod. l Cena: 50 Kč/žáka  l pro starší děti z MŠ a  I. a II. stupeň ZŠ  l IX. – X. a IV. - VI. měsíc

Doplňková exkurze Hostětínem 

(nenabízíme samostatně, pouze k programům označeným *)
Zkrácená varianta exkurze je nabízena jako doplněk k výukovým programům. Slouží pro třídy, které u nás chtějí zažít víc než jeden výukový program. Tématicky doplňuje probíranou problematiku, jedná se tedy o prohlídku vybraných hostětínských projektů. Tento program lze využít přijede-li větší skupina žáků a je nutno její rozdělení na 2 části.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 20 Kč/žáka l pro MŠ a I. stupeň ZŠ

...................................................................................................................................................................................................................................................

Programy, časová dotace, počet žáků

  • Výukové programy využijete při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Environmentální výchova.
  • Programy jsou koncipovány pro skupinu 16 - 25 žákůMenší počty je potřeba konzultovat předem, při větším počtu mohou být děti rozděleny na dvě poloviny. K programům označeným hvězdičkou* nabízíme pro druhou skupinu dětí Doplňkovou exkurzi Hostětínem nebo pro ni můžete mít vlastní program. Skupiny se navzájem prostřídají.
  • Programy probíhají v Centru Veronica , v přilehlé přírodní zahradě, v obci Hostětín a v unikátní pestré krajině Bílých Karpat. Nabízíme je celoročně (kromě uvedených výjimek). 
  • V časové dotaci k programům je počítáno s krátkou přestávkou. K době strávené v Hostětíně připočítejte zhruba 30 minut k délce programu na čas k nákupu suvenýrů v našem obchůdku regionálních výrobků, toaletě, přezouvání apod.
  • Pracovníci Centra Veronica zodpovídají za přípravu a vedení programové části pobytu, za bezpečnost a kázeň odpovídá pedagogický dozor.

Co s sebou?

  • Pro většinu programů je potřeba oblečení do přírody a vhodná terénní obuv (část programu probíhá v zahradě, kde bývá dopoledne tráva mokrá od rosy). Do interiéru se hodí přezůvky (nebo vás vybavíme látkovými návleky na obuv).

Strava

  • K programu je možné si přioobjednat oběd (děti MŠ a 1. stupeň ZŠ – 80 Kč, 2. stupeň ZŠ a SŠ 110 Kč) nebo pouze polévku (25 Kč). Vaříme s využitím místních, BIO a fairtradových potravin. Vezměte si s sebou svačiny, v obci je sice malý obchod, ale s omezenou prodejní dobou.

Objednání programu a platba

  • Programy si objednávejte e-mailem nebo telefonicky. Po domluvě vám pošleme závaznou objednávkuPlatba probíhá po skončení programu podle skutečného počtu dětí v hotovosti nebo platbou na účet.

Další aktivity v Hostětíně, samoobslužné programy pro vás

  • Kromě programů vedených pracovníky Centra Veronica můžete využít naše samoobslužné programy –  pracovní list Živá zahrada, naučná stezka Naokolo Hostětína,  Sochy v krajině, hledačky (neboli questy)  - Švihácká hledačka a ekohledačka Živ-li's s živly, Jabloňová procházka, geocaching (možnost zapůjčení GPS).

 Těšíme se na vás.

 

----------------------------------------------------------------------------

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.

Kontaktní osoba

Zdeňka Psotová

zdenka.psotova@veronica.cz
572 630 670, 572 641 855
Skype: zz.denka

Speciální nabídka výjezdových programů realizovaných přímo ve vaší školce

v sekci Ke stažení