Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy

Střední školy

Vyberte si z následující nabídky programů pro střední školy:

Kdyby tisíc Hostětínů

Interaktivní exkurze, při které žáci proberou širokou škálu témat souvisejících s udržitelným rozvojem, a to přímo na konkrétních příkladech realizovaných v Hostětíně. U každého z projektů (kořenová čistírna, výtopna na biomasu, solární panely, šetrné veřejné osvětlení, moštárna s ekologickou produkcí, pasivní dům) se žáci dozvědí související tematické informace, zkoumají principy, zjišťují konkrétní přínosy a porovnávají s „nešetrnými“ variantami.

Trvání: 3 hod. (resp. 2 h.) l Cena: 50 Kč/žáka (resp. 40 Kč/žáka) l pro SŠ

Řemesla našich předků*

Je řemeslná práce přežitkem nebo jsou i taková řemesla, bez kterých se neobejdeme ani dnes? O řemeslech zaniklých i současných, o významu a hodnotě rukodělné práce v dnešní době a také o regionální značce Tradice Bílých Karpat se žáci dozvědí v teoretické části programu. Praktická část zahrnuje práci s ovčí vlnou.

Trvání: 1,5 hod. l  Cena: 60 Kč/žáka l  pro SŠ

Za tajemstvím krajiny Bílých Karpat

Čeká nás 3 km dlouhá procházka v prostoru i v čase. Navštívíme bělokarpatský les, místo, kde stával podle pověstí Kočičí hrádek, louky a vesnici. Ponoříme se do hluboké geologické minulosti, představíme si příchod prvních lidí do krajiny Bílých Karpat, popovídáme si o zakládání sídel a těžkém životě při častých vpádech nájezdníků, o hospodaření v minulých stoletích i o současnosti Hostětína a jeho okolí. Na závěr čeká žáky samostatná tvořivá práce.

Trvání: 3 hod. l Cena: 50 Kč/žáka l pro SŠ

Botanická vycházka na květnaté louky Bílých Karpat 

(neprobíhá v Hostětíně)

V době největšího rozkvětu luk nabízíme botanický výlet na dvě možné lokality. Nástup na exkurzi je buď na vlakovém nádraží v Bylnici nebo na vlakovém nádraží ve Valašských Kloboukách. Navštívíme komplex květnatých orchidejových luk obklopených listnatými lesy, nahlédneme do jejich nedávné minulosti a potěšíme se nádhernými rozhledy. Studenti uvidí některé ze vzácných a chráněných druhů rostlin, obdivované orchideje i rostliny běžné. Co louku dělá loukou? Jsou všechny louky stejné? Kolik druhů rostlin můžeme najít na louce? A co dělat proto, aby zůstala tato luční společenstva zachována i nadále?      

Trvání: 3 – 4 hod. l Cena: 50 Kč/žáka l pro SŠ | V. – VI. měsíc

Doplňková exkurze Hostětínem 

(nenabízíme samostatně, pouze k programům označeným *)

Zkrácená varianta exkurze je nabízena jako doplněk k výukovým programům. Slouží pro třídy, které u nás chtějí zažít víc než jeden výukový program. Tematicky doplňuje probíranou problematiku, jedná se tedy o prohlídku vybraných hostětínských projektů. Tento program lze využít i tehdy, pokud přijede větší skupina žáků a je nutno její rozdělení na 2 části.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 20 Kč/žáka l pro SŠ

...................................................................................................................................................................................................................................................

Programy, časová dotace, počet žáků

  • Výukové programy využijete při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Člověk a prostředí.
  • Programy jsou koncipovány pro skupinu minimálně 16 studentůMenší počty je potřeba konzultovat předem, při větším počtu mohou být děti rozděleny na dvě poloviny. Program Řemesla našich předků je koncipován pro skupinu do 25 studentů, při větším počtu budou studenti rozděleni na dvě skupiny, přičemž pro druhou skupinu nabízíme Doplňkovou exkurzi Hostětínem nebo pro ni můžete mít vlastní program. Skupiny se navzájem prostřídají.
  • Programy probíhají v Centru Veronica , v přilehlé přírodní zahradě, v obci Hostětín a v unikátní pestré krajině Bílých Karpat. Nabízíme je celoročně (kromě uvedených výjimek). 
  • V časové dotaci k programům je počítáno s krátkou přestávkou. K době strávené v Hostětíně připočítejte zhruba 30 minut k délce programu na čas k nákupu suvenýrů v našem obchůdku regionálních výrobků, toaletě, přezouvání apod.
  • Pracovníci Centra Veronica zodpovídají za přípravu a vedení programové části pobytu, za bezpečnost a kázeň odpovídá pedagogický dozor.

Co s sebou?

  • Pro většinu programů je potřeba oblečení do přírody a vhodná terénní obuv (část programu probíhá v zahradě, kde bývá dopoledne tráva mokrá od rosy). Do interiéru se hodí přezůvky (nebo vás vybavíme látkovými návleky na obuv).

Strava

  • K programu je možné si přioobjednat oběd (2. stupeň ZŠ a SŠ 110 Kč) nebo pouze polévku (25 Kč). Vaříme s využitím místních, BIO a fairtradových potravin. Vezměte si s sebou svačiny, v obci je sice malý obchod, ale s omezenou prodejní dobou.

Objednání programu a platba

  • Programy si objednávejte e-mailem nebo telefonicky. Po domluvě vám pošleme závaznou objednávkuPlatba probíhá po skončení programu podle skutečného počtu dětí v hotovosti nebo platbou na účet.

Další aktivity v Hostětíně, samoobslužné programy pro vás

  • Kromě programů vedených pracovníky Centra Veronica můžete využít naše samoobslužné programy –  pracovní list Živá zahrada, naučná stezka Naokolo Hostětína,  Sochy v krajině, hledačky (neboli questy)  - Švihácká hledačka a ekohledačka Živ-li's s živly, Jabloňová procházka, geocaching (možnost zapůjčení GPS).

 Těšíme se na vás.

 

.........................................................................................................................................................................................................................................

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.

Kontaktní osoba

Zdeňka Psotová

zdenka.psotova@veronica.cz
572 630 670, 572 641 855
Skype: zz.denka