Titulní stránka » Nabídka programu

Hostětínská klimatická akademie

Tato akce již proběhla.

Termín: 20. 8. 2021 od 18.00 do 25. 8. 2021 12.00
Místo konání: Hostětín

Trápí vás klimatická krize a zdá se vám, že řešení je v nedohlednu?
Máte chuť s tím něco dělat, jen si nejste jisti co a/nebo jak?
Jste odhodlaní posouvat společnost k uhlíkové neutralitě tam, kde žijete nebo pracujete?
Připadáte si v tom sám/a? Chcete se potkat s lidmi, kteří řeší stejné otázky jako Vy?

Pokud ano, pojďme do toho společně. S odvahou. 

 

Už na to nebudete sami. V půlroční klimatické akademii si společně od srpna do února povíme, jak udělat vše potřebné pro to, aby klimatické aktivity ve vaší obci či regionu byly úspěšné a aby se vaše obec/region mohly posunout o kousek víc k uhlíkové neutralitě.
Dozvíte se vše o ochraně klimatu na místní úrovni a také o tom, jak plánovat místní akce, do všechno potřebujete, kdo vám může pomoct. Ukážeme zajímavé příklady a lidi.
Pomůžou nám k tomu zajímaví lektoři, špičkoví odborníci i parta podobně naladěných účastníků a účastnic akademie.
 

Témata

 • O klimatické krizi

  • Klimatická změna, dopady klimatické krize, Změna klimatu a krajina, Uhlíková stopa, dekarbonizace, Pozitivní příklad Hostětín, Sociologický pohled na klimatický aktivismus
  • Regiony pro klima (obec, MAS, mikroregion, kraj), Klimatická scéna v ČR, pozitivní příklady, Změna klimatu, krajina, zemědělství

  O kampaních

  • Úvod do kampaňování, tvorba kampaní, Tvorba strategií, Budování lokálních (klima) skupin, Občanské aktivity a nástroje ochrany klimatu, Právní a správní nástroje pro klimatické aktivisty
  • Média (tradiční a sociální média), Klimatická scéna v ČR, pozitivní příklady, Advocacy, lobbing

  Péče o sebe

  • Jak nevyhořet, environmentální žal

  Volitelné

  • Fundraising pro místní projekty, Komunikační dovednosti, komunikační kuchařka, facilitační dovednosti, Argumentace a vyjednávání, nenásilná komunikace
  • Metody pro aktivizaci a zapojování veřejnosti, práce s nimi, vyzývání veřejnosti

  Mimo workshopy, přednášky a moderované diskuse můžete očekávat čas na odpočinkové aktivity, stmelení kolektivu, poznávání krajiny Bílých Karpat (na úvodním setkání v Hostětíně) a exkurze na další inspirující místa.

 

Termín: 

 • Úvodní setkání proběhne 20. až 25. srpna v inspirativním prostředí v Hostětíně.
 • Druhé, nejspíše víkendové setkání, bude na podzim 2021 v Brně (v případě shody by brněnské setkání šlo posunout do pracovního týdne). 
 • Třetí kratší setkání bude u vás, tzv. „v místě", půjde o setkání lektorů a lektorek s místními skupinami, dle individuální potřeby. 
 • Závěrečné, pravděpodobně 1-2denní setkání proběhne v lednu/únoru 2022.

Klimatická akademie je intenzivní komplexní kurz, který si vyžaduje účast na všech setkáních. Mezi setkáními budete pracovat se svou skupinou či skupinkou a následně výsledek představovat ostatním. Velkou část tak bude tvořit Vaše samostatná práce, příprava a prezentace ostatním a diskuze s kolegy. 
Po celou dobu Akademie budeme o plánovaných kampaních společně diskutovat s účastníky i lektory, získávat zpětnou vazbu a postupně zpřesňovat představy o kampani.

 

Cena: 2500 Kč za celou půlroční akademii

Přihlášky: Registrační formulář najdete zde na webu pod textem. Přihlašujte se prosím obratem, místa se rychle plní.
Pokud by formulář nefungoval, napište prosím mail na hana.machu@veronica.cz, formulář vám pošleme. Díky moc.

 

Kontaktní osoba ohledně programu akce: 

Yvonna Gaillyová, yvonna.gailly@veronica.cz

 

Další informace, představení lektorů a lektorek, podrobnosti k ubytování a další najdete na:

www.veronica.cz/klimaticka-akademie

 

 

 

 

Podrobnosti k ceně

Klimatickou akademii podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund. Zdarma je organizace, program, i ubytování. Zaplatíte jen příspěvek na stravu. Cena je 2500 Kč za celou akademii. Pokud by částka byla překážkou vaší účasti, dejte nám vědět. Chcete-li umožnit účast i ostatním (solidární cena), doporučujeme a oceníme 5000 Kč.

Zúčastníte se?

Přihlaste se on-line, vyplněním formuláře Registrace na akci, který najdete pod textem. Oficiální termín pro přihlašování sice již byl, ale 2-3 zájemce ještě můžeme přijmout, takže neváhejte a jděte na přihlášení.
Více informací o Hostětínské klimatické akademii www.veronica.cz/klimaticka-akademie

 

 

 

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a pomoc znevýhodněným skupinám. Program Active Citizens Fund vstoupil do České republiky v září roku 2019 s cílem podpořit neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021. Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy. Důležitým posláním programu je také spolupráce mezi Českou republikou a dárcovskými státy. Jde o spolupráci mezi českými neziskovými organizacemi a organizacemi z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

 

 

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!