Domů

Vítáme vás v Hostětíně

Hostětín je rájem pro milovníky poznávání přírody a krajiny. Děti i dospělí si u nás dosytosti užijí spousty netradičních aktivit - výletů, bádání, her, poznání, ale i odpočinku a relaxace. Vaše kroky mohou vést několika směry:

 

Poznejte přírodní zahradu a sad starých odrůd ovoce

Zde by měla začínat vaše návštěva. V zahradě se spoustu věcí dozvíte (naučná stezka), uvidíte (biodiverzitní prvky, "domečky" pro živočichy) i pocítíte všemi smysly (interaktivní dřevěné prvky pro hmat, sluch...Budkovník, Hmatník, ...). Děti si zde dosytosti vyhrají třeba v potůčku nebo ve vrbovém iglú. Nebo mohou s pracovním listem pátrat v zahradě a hledat odpovědi na otázky. A vy můžete mezitím relaxovat pod jabloněmi. 

 

Chcete spíš turistickou vycházku a poznávat historii? 

Stezka Naokolo Hostětína vás vezme na 6,5 km trasu okolní krajinou. Při ní vám imaginární "průvodce", místní dědáček, povypráví, jak se tu dřív žilo, pracovalo a jak se slavily svátky. Zavzpomíná například na to, jak se sváželo dřevo z lesa nebo jak si jako děti krátili chvíle na pastvě. Dozvíte se, co dřív místní pěstovali a jakou nosili svačinu na pole. Víte například, co je to kačení mýdlo?

Toužíte po troše napětí a adrenalinu v lese? Nechcete chodit jen tak po stezkách?

Je tady pro vás Bludiště v přírodě. Terénní kvíz, při kterém se můžete i ztratit :-)  - a zase nalézt. Na 8 stanovištích na zahradě a v lese budete hledat odpovědi na otázky týkající se tématu Voda. První polovina je lehkým zahradním terénem, ale druhá polovina vás vezme do "divočiny". Nebojte, mapa je k dispozici. Délku i náročnost trasy si můžete zvolit.

 

Spojujete rádi krajinu s uměním?

Pak se vydejte po Sochách v krajině. Dvě větve stezky vám představí řadu dřevěných soch. Čekají na vás Adam s Evou, Pastýř, Skřítci, Vodník, ale třeba i Strážce lesa. Jedna větev má cca 1,5 km a uvidíte na ní i ekologické stavby v Hostětíně. Druhá je lesní, cca 3 km dlouhá.

Rádi pátráte, zjišťujete, hledáte? Zkuste Questing neboli Hledačky s pokladem.

Máme pro vás dvě hledačky. Jednu s tématem miškářství, starého řemesla místních mužů, kteří rok co rok odjížděli do světa a nechávali zde své ženy. Druhá hledačka se věnuje ekologickým projektům.