Domů

Zahrada smyslů

Naší přírodní zahradu teď můžete vnímat i „jinak“ než zrakem. Budete potřebovat i čich, sluch, hmat, chuť – a určitě i ten smysl šestý, který vás přivede k prožitku a vnímání sepětí s přírodou. V zahradě jsme vybudovali řadu interaktivních prvků pro děti i pro dospělé. Můžete využít i naše lektorované programy, které jsou vhodné i pro osoby se zdravotním postižením - například pro nevidomé.

Co vás na naší zahradě čeká? Jedním slovem: ráj pro děti. Můžete si zahrát na dřevěný xylofon, zkusit zvukový mlýnek, poznávat hlasy ptáků. Nebo si procvičíte paměť díky dřevěnému pexesu. Na šikovné tkalce čeká přírodní tkalcovský stav. Přírodu můžete poznávat i rukama a nohama díky hmatovým prvkům a hmatovému chodníčku, který vede po souši i po vodě. V létě se vyřádíte u našich vodních hrátek a v potoce, kde si můžete stavět hrázky anebo hledat raky. Vrbové iglú a bludiště už jen doplní tuto pestrou nabídku prvků, které vám zaručují, že v zahradě se rozhodně nudit nebudete.

A co mezitím dospělí? Ti mohou čerpat informace o přírodních zahradách na naší naučné stezce anebo si smočit chodidla v potoce a potom jen tak relaxovat na venkovních lehátkách pod starými jabloněmi. 

Rádi vám zprostředkujeme také odborný výklad o přírodním zahradničení - kontaktujete nás ohledně lektorované exkurze.

Podívejte se do naší fotogalerie.

 

Interaktivní smyslové prvky v zahradě vznikaly v rámci projektu Interpretace přírodního dědictví v Bílých Karpatech přizpůsobená potřebám seniorů, handicapovaných a rodin s chronicky nemocnými. Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. www.swiss-contribution.czSupported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union. www.swiss-contribution.admin.ch