Domů

Zahradní slavnost zvládnete i poslepu. Přijeďte ale vlakem.

V neděli 10. června nechejte oči doma a přijeďte do Hostětína na Zahradní slavnost, kterou pořádá Centrum Veronica ve spolupráci s nevidomými. Čekají vás zážitkové aktivity v přírodní zahradě - prohlídka poslepu, jazzový koncert nevidomých hudebníků, kavárna po tmě, ale i lektorované prohlídky přírodní zahrady, zahradní poradenství a řada dalších aktivit pro děti i dospělé. Prosíme vás ale – nechejte auto doma, přijeďte vlakem nebo na kole. V obci je nedostatek parkovacích míst a vede přes ni objízdná trasa. Mohlo by se stát, že nezaparkujete :-(

Díky spolupráci se SONS (Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých) zažijete na slavnosti to, co někteří lidé běžně nevidí. Můžete si zahradu prohlédnout i poslepu nebo zkusit kavárnu po tmě. K potěšení bude hrát jazzová kapela nevidomého hudebníka Honzy Jareše. Klavír pod širým nebem bude doprovázet na bicí Jaromír Helešic a na kontrabas a baskytaru Tomáš Smetana. Hrát budou i pro děti.

Zahradní slavnost se bude konat v Hostětíně již pošesté.„Na Zahradní slavnosti chceme návštěvníkům představit naši certifikovanou ukázkovou přírodní zahradu, přiblížit postupy šetrnější k přírodě, ale i motivovat k pěstování a zvyšování regionální produkce“, říká o cílech akce Marie Křiváková, ředitelka Centra Veronica Hostětín a dodává: „Akce je pojatá jako oslava a setkávání lidí z regionu. Máme připraveny netradiční ochutnávky - nápoje a pomazánky z planých rostlin, děti se mohou těšit na poznávání domečků živočichů žijících na zahradě a na řadu přírodních herních interaktivních prvků, které v zahradě máme. Mohou si také sbít ptačí budku nebo vyrobit škvoří domeček“.

Program doplňují i projížďky v elektroautě anebo oděvní SWAP – tedy výměna, kdy účastníci mohou přinést pár kvalitních kousků (max. 4), které již nevynosí - a odnést si jiné.

Akce probíhá od 13 do 17 hodin

Vstupné na akci je dobrovolné, na některé aktivity bude vybírán příspěvek na materiál. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude určen na podporu ekologického vzdělávání dětí a na podporu nevidomých.

Více informací: hana.machu@veronica.cz, tel. 739 569 264

Informace o akci:  https://hostetin.veronica.cz/zahradni-slavnost-2018-letos-dle-hesla-nechej-oci-doma

Informace o přírodních zahradách: http://www.veronica.cz/prirodni-zahrady