Domů

Zveme vás na Letní školu do Hostětína

Co o ní říkají loňští účastníci?

  • S díky vzpomínám... nejsem si jist, jestli jsem od té doby měl příjemnější zážitky... (Petr).
  • Moji drazí, ráda bych vám poděkovala, že jste tak krásně a nenásilně vstoupili do mého života. Ten týden v Hostětíně byl super a vždy, když doma klepu kosu (překlad - je mi děsná zima, protože snižuji uhlíkovou stopu), s vděčností a láskou na vás vzpomínám... (Hela).
  • Co se nám po Letní škole podařilo? Máme osázenou a osetou zahrádku. Budeme stavět domečky pro čmeláky a škvoříny. Celý podzim jsme jezdili do práce na kole. Hned po návratu domů jsme vyměnili 2 žárovky za LEDkové. Máme sdílenou lednici pro okolní komunitu. Podala jsem několik projektů, které úzce souvisely s tématem (někde jsem čerpala inspiraci i z Hostětína).... (Lenka).
  • Domácí úkol jsem si nezadal těžký - zkultivovat odvod ze střechy. Podařilo se to, takže 10m3 vody přispívá k letnímu zalévání. Na mezích vyčleněných mezi lány se nejen přestalo orat, ale povedlo se udělat několik oplocenek a nasázet keře jako zárodek zelených pásů. (Petr).
  • Dôležité je prijať zodpovednosť za svoje činy, byť zodpovedný k svojmu okoliu (aj k planéte). Hľadať spôsoby ako sa to dá, nie rozmýšľať nad príčinami prečo to nie je možné. A potom to príde akosi samo - prirodzene, pravdivo a autenticky (Dušan).
  • Často na vás myslíme – nejen na Hostětín, ale i na vás jako osoby. A jsme rádi, že jsme se mohli potkat a inspirovat se. A moc rádi bychom se s vámi zase někdy potkali. (Václav).

Chcete se s námi potkat také a získat inspiraci pro život šetrnější k planetě, s nižší uhlíkovou stopou? Neváhejte a přihlaste se na letošní ročník Letní školy.
Informace na: http://hostetin.veronica.cz/letni-skolakus-klima-udrzitelnost-sobestacnost-2017