Titulní stránka » Nabídka programu

Den otevřených dveří v pasivním domě Centra Veronica

Tato akce již proběhla.

Termín: 8. 11. 2014 od 10.00 do 16.00
Místo konání: Hostětín
Při příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů proběhně den otevřených dveří v pasivní budově Centra Veronica Hostětín. Zájemci o použité stavební materiály a technologie si mohou budovu prohlédnout v pátek 7. listopadu  9:00 - 18:00 hodin a v sobotu 8. listopadu 10:00 - 16:00 h. Lektorovaná prohlídka pasivního domu i ostatních ekologických modelových projektů v Hostětíně proběhne v pátek 7.11.2014 od 15 h.

Lektorovaná exkurze po všech ekologických modelových projektech včetně pasivního domu Centra Veronica je možná i kdykoliv v průběhu roku. Více informací. 

Projděte si dům hned teď! virtuální prohlídka

Místo konání:

Centrum Veronica, Hostětín 86, Zlínský kraj

Lektor:

RNDr. Yvonna Gaillyová  

Na Den otevřených dveří je nutné se přihlásit nejpozději den předem. Vstupné dobrovolné. 

Vyzkoušejte si bydlení v pasivním domě na vlastní kůži

Pasivní dům Centra Veronica funguje jako penzion. Můžete si tak prakticky vyzkoušet, jak se v takovém domě bydlí. Ubytovat se můžete kdykoliv v průběhu roku - není vázáno na Dny otevřených dveří. Bližší informace o ubytování, stravování, či nabídku kam se vydat na výlety do okolí naleznete na našich webových stránkách.

Dny pasivních domů

Dny pasivních domů jsou mezinárodní akcí, kterou před jedenácti lety odstartoval Passivhaus Institut z německého Darmstadtu. Dnes jsou do ní zapojeny stovky pasivních domů po celém světě od Nového Zélandu až po severní Ameriku. Základní filozofie akce zůstává ve všech zemích stejná – vysvětlit desetitisícům zvědavých návštěvníků fungování pasivních domů na základě konkrétních zkušeností a neformálním způsobem jim ukázat, jak se v energeticky úsporných domech vlastně žije. V České republice Dny pasivních domů organizuje Centrum pasivního domu a rok do roku se do této akce  zapojuje čím dál tím více pasivních domů. V minulém roce to bylo 75. Mapa domů otevřených v České republice.  

Exkurze v Praze a okolí. (pořádá Centrum pasivního domu)

Exkurze v Brně a okolí. (pořádá Centrum pasivního domu)

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!