Žádná akce není nudná, když je v Bílých Karpatech

Vydané publikace »

Chystané semináře

Dovolená v kraji Žítkovských bohyní (pobyt s programem)

23. 8. 2017 - 27. 8. 2017

OBSAZENO. Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové a řemeslné tvoření. Výlet na Moravské Kopanice za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní, exkurze po hostětínských ekologických projektech, po přírodní zahradě (s výrobou domečků pro živočichy), lektorovaná botanická či zoologická vycházka. Každý den vám ukážeme jinou tvář Karpat.

Pojďme na raky!

26. 8. 2017

Zajímá vás tajemný život raků? Chodí skutečně pozpátku? Štípnou vás klepetem? Žijí u nás anebo jsou na pokraji vyhubení?

Letní školáKUS - klima, udržitelnost, soběstačnost 2017

28. 8. 2017 - 3. 9. 2017

Uvažujete o nějaké formě soběstačnosti? Zajímá vás vaše uhlíková stopa a možnosti jak jí snížit? Chcete se podívat na problematiku změny klimatu v nejširších souvislostech? Přijeďte si do Hostětína na letní školu vypracovat vlastní strategii soběstačnosti. Podíváme se na všechny aspekty našeho života, kterými jako občané přispíváme ke změně klimatu a ukážeme si možná udržitelná řešení.

Biodiverzita vybraných skupin hmyzu moravsko-slovenského pomezí

5. 9. 2017

Seminář a odborná exkurze na téma vysoké druhové bohatosti rostlinných společenstev, na která jsou navázaná významná společenstva brouků a motýlů v Bílých Karpatech.

Ekologické ovocnářství - odborná exkurze

16. 9. 2017

Exkurze s potulným ovocnářem krajem ovoce