Titulní stránka » Nabídka programu

Den otevřených dveří v pasivním domě a prohlídka hostětínských projektů

Tato akce již proběhla.

Termín: 9. 11. 2013 od 10.00 do 15.00
Místo konání: Hostětín
Při příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů proběhně den otevřených dveří v pasivní budově Centra Veronica Hostětín. Zájemci o použité stavební materiály a technologie si mohou budovu prohlédnout v pátek 8. listopadu  9:00 - 18:00 hodin a v sobotu 9. listopadu 10:00 - 15:00 h. Mimo to se je možná konzultace nebo účast na lektorované exkurzi.

Prohlídku pasivního domu 9. listopadu od 11 h povede lektor a potrvá cca 1 hodinu. Dále bude exkurze dle zájmu rozšířena o lektorovanou prohlídku ostatních hostětínských modelových ekologických projektů (kořenová čistírna odpadních vod, moštárna, výtopna na biomasu, solární systémy, šetrné pouliční osvětlení, přírodní zahrada) v rozsahu cca 2 hodiny. Lektorovaná exkurze po ekologických modelových projektech je možná i kdykoliv v průběhu roku, kdy je zpoplatněná dle ceníku.

A k tomu jako bonus hledání pokladu s dárkem pro každého účastníka. Myslíte si, že se poklady hledají jen ve skalách, hlubokých lesích a na místech, kde dřív stávaly hrady a tvrze? Nebo že jsou poklady jen pohádky pro děti? Zasvětíme Vás do tajů hry geocaching a ukážeme Vám, že "poklady" můžou hledat dospělí i děti.

Na Den otevřených dveří je nutné se přihlásit e-mailem, případně telefonicky.

Vyzkoušejte si bydlení v pasivním domě na vlastní kůži

Pasivní dům Centra Veronica funguje jako penzion. Můžete si tak prakticky vyzkoušet, jak se v takovém domě bydlí. Ubytovat se můžete kdykoliv v průběhu roku - není vázáno na Dny otevřených dveří. Bližší informace o ubytování, stravování, či nabídku kam se vydat na výlety do okolí naleznete na našich webových stránkách.
Projděte si dům hned teď! virtuální prohlídka

Dny pasivních domů

V termínu od 8. do 10. listopadu otevře své dveře přes šest desítek pasivních (převážně rodinných) domů po celé ČR. Podívejte se, které to jsou a přijďte na návštěvu! V těchto dnech bude probíhat také celá řada doprovodných akcí. 

Poradenství

Plánujete stavět či rekonstruovat? Přemýšlíte, jak ušetřit za energie? Máte před sebou projekt domu a chcete si být jisti, že je navržen správně? Nebo vás prostě zajímá, co je tak zajímavého na pasivních domech, že o nich všichni pořád mluví? Přijďtě se poradit do Centra Veronica v Hostětíně nebo k dalším nezávislým poradcům Centra pasivního domu (není vázáno na Dny otevřených dveří, je možno kdykoliv v průběhu roku).

Akce je pořádána v rámci projektu Lísky - o.s. pro EVVO ve Zlínském kraji „Cesty za poklady ve Zlínském kraji“, který je podpořen Ministerstvem životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!