Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy, handicapovaní

Doprovodný vzdělávací program při vaší akci

Chtěli byste svoji akci obohatit nejen o společenské zážitky, ale také získat informace o tom, jak se chovat šetrněji k přírodě? O tom, co můžete dělat ve svém každodenním životě jinak? Inspirovat se a podívat se na praktické ukázky? Jít s námi i do krajiny?

Nabízíme vám doprovodné přednášky na témata, o která máte zájem. Můžete si vybrat z naší nabídky anebo vám sestavíme nabídku "na klíč".

Domácí ekologie, zelené úřadování

Zajímá vás, jak se můžete chovat doma či v práci šetrněji k přírodě? Rádi vám ukážeme zajímavé tipy a řekneme nejnovější poznatky z oboru. Jak kompostovat na balkóně? Svítí LED světla dostatečně? Kde koupit recyklovaný papír a proč? Který čistící prostředek si vybrat? Jak snížit spotřebu tepla? Na tyto a řadu dalších otázek u nás získáte odpověď. Vše uvidíte na vlastní oči.

Ochrana klimatu, úspory energie, obnovitelné zdroje

Jak snížit své účty za elektřinu? Co je to biomasa? Je fotovoltaika skutečně výhodná? A proč vlastně bychom měli využívat slunce? A jak? A jak to souvisí se světovým klimatem? Ohrožuje oteplování i nás?
Poznejte příběhy lidí, možnosti úspor i praktické ukázky realizované v Hostětíně.

Tradice Bílých Karpat - místní výrobky, řemesla a lidé

Proč kupovat místní výrobky a kde? Jak podporovat svého sedláka? Co přináší certifikace místních řemeslných výrobků? Co jsou to Tradice Bílých Karpat?
Přijďte si popovídat u skleničky moštu a zkusit si ufilcovat míček z ovčí vlny, drátkovat nebo vyrobit bylinkový polštářek. Tak, jak to dělali naši předkové.

Vycházka do krajiny Bílých Karpat

Bílé Karpaty jsou magické a očarují každého návštěvníka. Pojďte s námi na výlet do krajiny příběhů – třeba o tom, jak se zde dřív žilo, co lidé pěstovali, jak se bavili. Povíme si nejen o lidech, ale i o rostlinách a živočiších, vodě i půdě.

Přijeďte k nám pro inspiraci i informace.

.

.

Nabídka doprovodných vzdělávacích aktivit byla podpořena v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce.

 

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů