Titulní stránka » Nabídka programu

Dovolená v kraji Žítkovských bohyní (pobyt s programem)

Tato akce již proběhla.

Termín: 11. 10. 2018 od 16.00 do 14. 10. 2018 09.00
Místo konání: Hostětín
Pobyt je koncipován jako kombinace individuálních výletů po doporučených trasách, doplněný o každodenní společný program, setkávání a zážitky. Konkrétní program bude časově upraven do jednotlivých dní dle počasí. 

Můžete se těšit na:

 • Výlet do Moravských Kopanic - do Žítkové, kde působily proslulé bohyně. Vycházka v doprovodu místní obyvatelky s výkladem o místní krajině a přírodě, každodenním životě na Moravských Kopanicích v historii i současnosti, legendách a literatuře i vyprávění o působení věhlasných Žítkovských bohyní.
 • Návštěva rodinné ovčí farmy na Žítkové s ochutnávkou domácího ovčího sýra
 • Bylinkový workshop - prohlídka ukázkové přírodní zahrady, poznávání bylinek
 • Řemeslný workshop - tvoření z ovčí vlny
 • Vycházky do krajiny Bílých Karpat     
 • Exkurze po hostětínských ekologických projektech (celá vesnice funguje s využitím ekologické infrastruktury – výtopna na biomasu, kořenová čistírna odpadních vod, šetrné veřejné osvětlení, bio-moštárna, řada solárních kolektorů a fotovoltaické elektrárny, pasivní dům).
 • V rámci individuálních (či po domluvě skupinových) výletů se můžete vydat poznávat unikátní přírodní a kulturní dědictví zdejšího regionu. Čekají na vás bohaté orchidejové louky, odkud se vozilo seno až na dvůr císaře pána, bělokarpatský prales Ščúrnica u Valašských Klobouk, rozhledna Královec s výhledem na české i slovenské kopce, zřícenina hradu Brumov, zámek Nový Světlov a muzeum v Bojkovicích, muzeum zvěrokleštičů v Komni, dřevěné sochy v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně a v okolí Hostětína, naučná stezka Naokolo Hostětína.  Milovníci lázeňských měst si jistě nenechají ujít výlet do Luhačovic a ochutnávku minerálních pramentů. K výletům vám do batohu kromě podrobného itineráře přibalíme i příběhy vztahující se k daným místům. 

Stravování:

Vaříme převážně z bio-potravin, z fair trade produktů a místních surovin z našeho regionu. V ceně je 3x polopenze a 1x oběd. Snídaně formou švédského stolu. Obědy a večeře s výběrem mezi masovou nebo vegetariánskou variantou.  Po domluvě je možno přiobjednat i další obědy, nebo svačinový balíček na výlet.

Ubytování:

Ubytování v penzionu Centra Veronica v 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je i vybavená kuchyňka. Dům je obklopen rozlehlým sadem, který je certifikován jako ukázková přírodní zahrada. 

Centrum Veronica je postavenou v enegeticky pasivním standardu a je držitelem licence Ekologicky šetrná služba v kategorii turistické ubytovací služby. Pro svůj provoz využívá obnovitelné zdroje energie a dešťovou vodu. V interiéru je použita řada přírodních materiálů (slaměná izolace, hliněné omítky, přírodní linoleum, nepálené cihly, apod.) 

Na uvítanou Vás v pokoji bude čekat láhev pravého hostětínského moštu, vyrobeného z jablek, která vyrostla na okolních kopcích Bílých Karpat. 

Chcete si projít dům hned teď? virtuální prohlídka 

Místo konání:

Centrum Veronica, Hostětín 86, Zlínský kraj ( Jak se k nám dostanete? )

Cena zahrnuje:

 • 3x ubytování s polopenzí, 1x oběd
 • ochutnávku kompletní nabídky bio-moštů a sirupů z hostětínské moštárny
 • exkurzi po všech ekologických projektech v Hostětíně
 • lektorné během: bylinkového workshopu, společného výletu na Moravské Kopanice do Žítkové, během krajinářské vycházky a řemeslného workshopu
 • materiál na tvoření během workshopů
 • mapu Hostětína a okolí
 • nabídkový balíček výletů s příběhy      

Cena nezahrnuje:

Dopravu na místo pobytu a výlety. Volitelné vstupné do domku žítkovské bohyně (100 Kč).

Cena:

Dospělý 3500 Kč, dítě do 10 let 2300 Kč, dítě do 10 let na přistýlce (po obsazení všech lůžek v pokoji): 1930 Kč

Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu mají pobyt zdarma. Popř. příplatek 693 Kč za lůžko a 462 Kč za stravu, pokud rodiče tyto služby pro dítě nárokují.

Mimo to:

Je možné přijet na pobyt dříve nebo si jej prodloužit. Ceny ubytování a stravování jsou v tomto případě platné dle ceníku služeb Centra Veronica.

Registrace na akci:

Na pobyt se můžete přihlásit u našeho partnera cestovní kancelář Kudrna. Případné dotazy a podrobnosti Vám samozřejmě rádi zodpovíme i v Centru Veronica Hostětín.

Ještě váháte s přihlášením? Nahlédněte do fotogalerii z minulých let a inspirujte se:  

Letní dovolená s příběhem - Krajem žítkovských bohyní 

Jarní dovolená s příběhem krajem žítkovských bohyní 

Dovolená s příběhem - Zelená dovolená plná slunce 

 

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

[email protected]
572 630 670, 739 569 264
Skype: hana.machu73

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Nechce se vám čekat do podzimu? Přijeďte v létě!

Stejná akce, ale o den delší a o pár stupňů Celsia teplejší :-) Na konci srpna u nás můžete strávit 5 dní. Program zahrnuje navíc exkurzi za hady Bílých Karpat.