Titulní stránka » Nabídka programu

Dovolená v kraji Žítkovských bohyní (pobyt se společným programem). Na poslední chvíli dvě uvolněná místa

Tato akce již proběhla.

Termín: 28. 8. 2019 od 16.00 do 1. 9. 2019 09.00
Místo konání: Hostětín
Pobyt má každodenní společný program, setkávání a zážitky.  

Můžete se těšit na:

  • Výlet do Moravských Kopanic - do Žítkové, kde působily proslulé bohyně. Vycházka v doprovodu místní obyvatelky s výkladem o místní krajině a přírodě, každodenním životě na Moravských Kopanicích v historii i současnosti, legendách a literatuře i vyprávění o působení věhlasných Žítkovských bohyní. Po skončení výletu můžete navštívit i místní muzeum v domku poslední bohyně Irmy. Návštěva už není součástí společného programu. Můžete také individuálně navštívit ovčí farmu a koupit si ovčí sýr či bryndzu.
  • Řemeslný workshop - tvoření z ovčí vlny      
  • Vycházka na hady Bílých Karpat se zoologem Mojmírem Vlašínem. Na vlastní kůži prozkoumáte, jakou kůži má had a zjistíte, zda se jich bát či nebát :-) Vycházka bude plná napětí - protože zkusíte hady i odlovit. Záleží na počasí - v horku se odlov nemusí povést. Ale i tak nebudete zklamaní, protože se dozvíte spoustu informací a zážitků od našeho předního herpetologa.
  • Vycházka do krajiny a lesa naokolo Hostětína s místním znalcem. Povídání o lese, o životě v něm, o krásách Bílých Karpat.
  • Exkurze po hostětínských ekologických projektech (celá vesnice funguje s využitím ekologické infrastruktury – výtopna na biomasu, kořenová čistírna odpadních vod, šetrné veřejné osvětlení, bio-moštárna, řada solárních kolektorů a fotovoltaické elektrárny, pasivní dům). Zjistíte, proč se sem přijel podívat i princ Charles.
  • V neděli po akci se můžete vydat poznávat unikátní přírodní a kulturní dědictví zdejšího regionu. Například bělokarpatský prales Ščúrnica u Valašských Klobouk, rozhlednu Královec s výhledem na české i slovenské kopce, zříceninu hradu Brumovzámek Nový Světlov a muzeum v Bojkovicích, muzeum zvěrokleštičů v Komni, dřevěné sochy v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně a v okolí Hostětína. Milovníci lázeňských měst si jistě nenechají ujít výlet do Luhačovic a ochutnávku minerálních pramentů. 

Stravování:

Vaříme převážně z bio-potravin, z fair trade produktů a místních surovin z našeho regionu. V ceně je 4x polopenze a 1x oběd. Snídaně formou švédského stolu. Oběd a večeře s výběrem mezi masovou nebo vegetariánskou variantou.

Ubytování:

Ubytování v penzionu Centra Veronica v 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je i vybavená kuchyňka. Dům je obklopen rozlehlým sadem, který je certifikován jako ukázková přírodní zahrada. 

Centrum Veronica je postavenou v enegeticky pasivním standardu a je držitelem licence Ekologicky šetrná služba v kategorii turistické ubytovací služby. Pro svůj provoz využívá obnovitelné zdroje energie a dešťovou vodu. V interiéru je použita řada přírodních materiálů (slaměná izolace, hliněné omítky, přírodní linoleum, nepálené cihly, apod.) 

Místo konání:

Centrum Veronica, Hostětín 86, Zlínský kraj ( Jak se k nám dostanete? )

Cena zahrnuje:

  • 4x ubytování s polopenzí, 1x oběd
  • ochutnávku kompletní nabídky bio-moštů a sirupů z hostětínské moštárny
  • exkurzi po všech ekologických projektech v Hostětíně
  • lektorné a materiál během výletů a workhopů  

Cena nezahrnuje:

Dopravu na místo pobytu a výlety. Volitelné vstupné do domku žítkovské bohyně (100 Kč). 
Na Žítkovou se pojede auty – buď přijeďte vlastním anebo můžete auto sdílet s jinými účastníky.

Cena:

Dospělý 4300 Kč, dítě do 10 let 2700 Kč, dítě do 10 let na přistýlce (po obsazení všech lůžek v pokoji): 2160 Kč

Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu mají pobyt zdarma. Popř. příplatek 924 Kč za lůžko a 583 Kč za stravu, pokud rodiče tyto služby pro dítě nárokují.

 

Registrace na akci:

Na pobyt se můžete přihlásit u našeho partnera cestovní kancelář Kudrna. Případné dotazy a podrobnosti Vám samozřejmě rádi zodpovíme i v Centru Veronica Hostětín.

Přihlašovat se můžete také na podzimní dovolenou v termínu 10. - 13.10.2019

Ještě váháte s přihlášením? Nahlédněte do fotogalerii z minulých let a inspirujte se:  

Letní dovolená s příběhem - Krajem žítkovských bohyní 

Jarní dovolená s příběhem krajem žítkovských bohyní 

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

[email protected]
572 630 670, 739 569 264
Skype: hana.machu73

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Přihlašování na akci

Na pobyt se můžete přihlásit u našeho partnera cestovní kancelář Kudrna. Případné dotazy a podrobnosti Vám samozřejmě rádi zodpovíme i v Centru Veronica Hostětín.

Nemůžete přijet v létě? Přijeďte na podzim.

Stejná akce, ale v barvách podzimu, s vůní sušených jablíček a chutí čerstvě vylisovaného moštu.