Titulní stránka » Nabídka programu

Exkurze - Jak to chodí u farmářů?

Tato akce již proběhla.

Termín: 27. 8. 2016 od 09.00
Místo konání: Jarcová, Janová, Lidečko

Autobusová exkurze za poznáním tří příběhů regionálních farmářů a zpracovatelů potravin: Češkův mlýn Jarcová (biomouka), Veselý dvůr Janová (palírna a povidlárna), Agfofyto Lidečko (masná a mléčná biofarma).

Při exkurzi navštívíme:

  • Češkův mlýn v Jarcové - po delší odmlce začal v roce 2014 mlít opět mouku, a to BIO žito a pšenici setou. Ročně semele na 3000 tun mouky. Zpracovává mouku v kvalitě bio, prodává čerstvě namleté bio mouky, sortiment PRO-BIO a regionální mléčné bio produkty. Bezobalový prodej z násypek. 
  • Veselý grunt v Janové - Nyní má firma v provozu pěstitelskou pálenici a povidlárnu. V budoucnu se můžete těšit také na moštárnu, sušárnu ovoce a ovocný lihovar. Ve firmě probíhá Den otevřených dveří. Můžete se těšit na exkurzi s koštem, program pro děti. Posezení zpříjemní country skupina Nová míle. Na občerstvení bude připraven guláš, speciality z udírny a další dobroty.
  • Agrofyto Lidečko - masná farma (chov skotu), mléčná farma, BIO produkce. Hlavní myšlenkou farmy je „vrátit se k původnímu způsobu hospodaření našich prarodičů“. Je pro ně stěžejní hospodařit v souladu s přírodou.

Přihlášky: zdenka.psotova@veronica.cz, tel. 572 630 670.
Cena: 120 Kč dospělí, 60 Kč děti, 300 Kč rodinné.

Autobus bude vyjíždět v 9 hodin z Valašských Klobouk a může zájemce přibrat i na trase, např. na Vsetíně - zájem domluvíme individuálně. Předpokládaný návrat mezi 16-17 hod.

 

Projekt je realizován s finanční podporou Ministerstva zemědělství.

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!