Titulní stránka » Nabídka programu

Exkurze přírodní zahradou (v rámci Víkendu otevřených zahrad 2020)

Tato akce již proběhla.

Termín: 7. 6. 2020 od 14.00 do 15.00
Místo konání: Hostětín

V rámci Víkendu otevřených zahrad bude v Ukázkové přírodní zahradě v Hostětíně přítomen lektor, který seznámí návštěvníky s myšlenkou přírodních zahrad, jejími principy a zásadami, a při prohlídce zahrady zodpoví vaše otázky.  

Přírodní zahrada Centra Veronica nabízí tématickou naučnou stezku, ukázky úkrytů pro živočichy, ukázky vyvýšených záhonů, spirálu, záhon sluneční past ve tvaru klíčové dírky a jiné prvky typické pro přírodní zahrady. Obsahuje také řadu herních prvků pro děti – noru, vrbové iglú, dřevěný xylofon, ukázky dřev aj. V zahradě je i hmatový chodníček a budkovník s ukázky ptáků i jejich hlasy. Protéká jí potůček lákající k dětským hrám - počítejte prosím s vhodným (náhradním) oděvem a obuví.

Exkurze je určena především pro dospělé. Přijedete-li s dětmi, můžete využít herního zázemí zahrady.

 

Čas exkurze zahradou: neděle 7.6:  14.00 hodin

  • Exkurzí provádí Karla Vincenecová. Bude trvat cca hodinu. 
  • Cena komentované prohlídky: 50 Kč na osobu.
  • Přihlaste se, prosím, abychom věděli předběžný zájem. Bude-li vás víc než 30 osob na exkurzi, můžeme vypsat ještě jeden časový termín pro exkurzi.
  • V Hostětíně se můžete vydat i do okolí, na naučnou stezku Naokolo Hostětína, po Sochách v krajině nebo do Bludiště v přírodě. Můžete si také nakoupit regionální výrobky a mošty v našem obchůdku.

 

Prohlídky se konaní také v rámci kampaně Přírodní zahrady organizované Lískou, z.s.

 

 

 

                          

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!