Titulní stránka » Nabídka programu

Exkurze ukázkovou přírodní zahradou v Hostětíně

Tato akce již proběhla.

Termín: 6. 11. 2013 od 09.00 do 12.00
Místo konání: Hostětín
Přírodní zahrada, je zahrada, kde se žije a hospodaří v souladu s přírodou. Plná rostlin, bylinek, ovocných stromů, hmyzáčků, ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". Zahrada, kde si každý najde to "své" - inspiraci, ponaučení i zábavu.

Během lektorované exkurze sadem u Centra Veronica uvidíte tyto prvky přírodních zahrad:

  • bylinkové záhony a bylinkovou spirálu
  • vyvýšený záhon, záhon "klíčová dírka" a "sluneční past"
  • prvky pro podporu života v sadu - hadník, ještěrkovník, broukoviště, ježkovník, budku pro netopýra, hmyzí domečky, dům pro čmeláky, ptačí budky
  • ukázkový ovocný sad starých odrůd ovoce (mimo jiné oskeruše, rakytník, aronie, mišpule aj.)
  • herní prvky z vrbového proutí
  • využití kompostu

A k tomu jako bonus hledání pokladu s dárkem pro každého účastníka. Myslíte si, že se poklady hledají jen ve skalách, hlubokých lesích a na místech, kde dřív stávaly hrady a tvrze? Nebo že jsou poklady jen pohádky pro děti? Zasvětíme Vás do tajů hry geocaching a ukážeme Vám, že "poklady" můžou hledat dospělí i děti.

Sejdeme se v 6. listopadu 2013 9:00 h před budovou Centra Veronica, Hostětín 86. Na exkurzi je nutno se předem přihlásit na e-mail nebo telefonicky.

 

Akce je pořádána v rámci projektu Lísky - o.s. pro EVVO ve Zlínském kraji „Cesty za poklady ve Zlínském kraji“, který je podpořen Ministerstvem životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!