Domů » Foto/video

Jablečná slavnost 2014

Již potřinácté - a opět úžasné. Jablečná slavnost, která si rok od roku získává více příznivců, se opět vydařila. Zářivé podzimní slunce vystřídalo předcházející deštivé dny a zajistilo zářivé úsměvy na tvářích návštěvníků. Čerstvě vylisovaný jablečný mošt tekl proudem, jablka si lidé vychutnávali i v moučnících, které upekly místní hospodyňky. Jarmark na návsi představil nejen držitele regionální značky Tradice Bílých Karpat, ale také i bělokarpatské biozemědělce. Pro děti byla tradičně připravená Jablečná stezka, letos opět v novém kabátku a s novým tématem. Kromě toho si užily divadlo se spoustou krásných písniček, mohly si ručně vylisovat mošt či vyzkoušet některé tradiční řemeslo.

K dobré náladě hrála po celý den dobrá hudba a naši pohodu zajistilo i výtečné občerstvení. Úsměv na rtech zamrzl snad jen těm, kdo nevyužili pro příjezd na slavnost vlak či kolo, ale přijeli autem. Svoji fyzičku si mohli zlepšit více než kilometrovým pochodem kolem fronty parkujících aut. Věříme, že příští rok společně s námi přispějí k ochraně klimatu, nechají své plechové miláčky doma a přijedou veřejnou dopravou či přijdou po svých nebo na kole.

Děkujeme všem, kdo se s námi na přípravách slavnosti podíleli a zveme ke vzpomínce u fotografií z akce. Příští rok na shledanou...