Titulní stránka » Nabídka programu

Jarní prázdniny v Hostětíně

Tato akce již proběhla.

Termín: 3. 3. 2014 od 09.00 do 7. 3. 2014 12.00
Místo konání: Hostětín

Nabízený doprovodný program

pondělí 3.3. od 9:00 h Procházka Hostětínem

Odborná exkurze pro dospělé a hravá exkurze pro děti vesnicí, kde rostliny čistí odpadní vodu, slunce vyrábí teplou vodu a elektřinu, domy jsou vytápěny dřevem a v noci je vidět na hvězdy. Ukážeme si výrobnu biomoštu i pasivní dům, ve kterém se téměř nemusí topit.

úterý 4.3. od 9:00 h Fair trade dopoledne s výrobou domácí fair trade (FT) nutelly.

Jak se žije kávovým rodinám? Jak chutná FT káva či čokoláda? Co je za ní skryto?

středa 5.3. od 9:00 h Exkurze přírodní zahradou pro děti i dospělé.

Přijďte se podívat, kde bydlí užovka, kde má netopýr letní byt a kde se vyvíjí a líhnou samotářské včelky. Co je to sluneční past a jiné zajímavosti z přírodní zahrady.

čtvrtek 6.3. od 9:00 h Tvoření z ovčí vlny

Přijďte si vyrobit míček z vlny, figurku, panenku či obrázek.

pátek 7.3. od 9:00 h Jsou v Bílých Karpatech poklady?

Společná vycházka do okolí Hostětína, při níž se seznámíme se zdejší krajinou, jejím bohatstvím, historií a vývojem. Dozvíte se, jak žili lidé v Bílých Karpatech před 100 lety, proč jsou u nás nejbohatší orchidejové louky i co se odsud vozilo na stůl císaře pána.

Na program je třeba se přihlásit alespoň den předem. 
Změna programu vyhrazena v závislosti na počasí a počtu přihlášených zájemců.

Kromě zmíněného programu u nás můžete navštívit ukázkovou přírodní zahradu a sad, vydat se po Sochách v krajině, po naučné stezce Naokolo Hostětína nebo poznávat unikátní ekologické projekty. Můžete si vyrobit ptačí budku, hmyzí hotel, či domeček pro škvory, kteří zbaví vaši zahradu mšic. 
Pomůžeme vám s tipy na výlety v okolí (např. lázně Luhačovice, zřícenina hradu Brumov, Pivečkův lesoparku ve Slavičíně, zámek Nový Světlov a muzeum v Bojkovicích, muzeum zvěrokleštičů v Komni nebo vycházka do krajiny žítkovských bohyní s návštěvou u výrobce sýrů. )
A po celou dobu můžete ochutnávat z bohaté nabídky bio moštů a sirupů z Hostětínské moštárny.

Cena programu:

dítě 30 Kč/den , dospělí 50 Kč/den, rodinné vstupné 100 Kč/den

Strava:

Ať už se u nás zastavíte jen na jedno dopoledne nebo třeba na celý týden, tak si u nás můžete pochutnat na výborném jídle, připravovaném převážně z bio-potravin, z fair trade a regionálních potravin. Zájem o stravu je třeba nahlásit minimálně 2 dny předem. Cena stravy dle ceníku.

Ubytování:

Při pobytu během jarních prázdnin poskytujeme na ubytování v Centru Veronica na 4 a více nocí slevu 20%. 
Členové Klubu přátel Veronica a členové ČSOP mimo to mají na ubytování slevu 10% - tato sleva není podmíněna počtem nocí. Slevy se sčítají.
Více informací.

Ubytovací část Centra Veronica nabízí 10 pokojů s celkem 25 lůžky. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení se sprchou a jsou vybaveny připojením na internet.Pro rodiny s malými dětmi nabízíme možnost zapůjčení dětské postýlky a jídelních židliček ke stolu. Na uvítanou Vás v pokoji bude čekat láhev pravého Hostětínského moštu, vyrobeného z jablíček, která vyrostla na okolních kopcích Bílých Karpat.

K dispozici je nově vybavená kuchyňka (pro přípravu svačinek, kávy, čaje …) – vařič, trouba, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice, nádobí (příbory, talíře, hrníčky, hrnce,…).

Centrum Veronica je postavenou v enegeticky pasivním standardu a byla mu udělena licence k používání ekoznačky Ekologicky šetrná služba v kategorii turistické ubytovací služby.

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!