Domů » Co dělat v Hostětíně

Koupaliště a sport v okolí

Koupání

  • Centrum pohybových aktivit Delfín, Uherský Brod - plavecký bazén, zábavný bazén, divoká řeka, tobogán, whirlpool, dětský svět, parní sauna. Slovácké náměstí 2377, tel.: 572 619 541, www.delfinub.cz
  • Plovárna Luhačovice - ulice Solné (za městským úřadem), Tel.: 733 710 355, nově otevřena v roce 2010, plavecký bazén, zážitkový bazén, dětský bazén, vířivka, parní komora, slunící terasa.
  • Koupaliště Slavičín, areál zámeckého parku, tel: 577 341 632
  • Koupaliště NIVA Pitín
  • Koupaliště DUHA Pozlovice – u Luhačovické přehrady, otevřeno v roce 2010, plavecký bazén, bazén s atrakcemi, tobogán, skluzavka, dětský bazén, dětské hřiště, občerstvení.
  • Luhačovická přehrada - koupání - vodní nádrž, loďky, rybolov, volejbalové hřiště.

Sportovní areály

  • NIVA Pitín - tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště, fotbalové hřiště, stolní tenis
  • Slavičín - sportovní areál za sokolovnou - tenisové kurty, minigolf

Sjezdové lyžování

V blízkém i vzdálenějším okolí Hostětína je několik možností zimního lyžování.Lyžařská centra nabízí možnost sportovního vyžití pro každého – od malých dětí s rodiči až po závodní lyžaře.

Na Uherskobrodsku jsou tři hlavní zimní střediska - Lopeník- Mikulčin vrch (www.mikulcinvrch.cz), Strání-Velká Javořina a sjezdovka v Nezdenicích. V průběhu zimy se tady uskutečňují také zajímavé kulturní akce, jako je tradiční silvestrovský přechod Bílých Karpat, který končí slavnostním zapálením Vatry přátelství na náměstí ve Strání, nebo festival masopustních tradic Fašank ve Strání, který se koná v únoru.

Na valašskokloboucku se zimní sportování soustřeďuje do dvou rekreačních zařízení postavených nad městem - Jeleňovské a Královci. 

Běžecké lyžování

Možnosti běžeckého lyžování jsou mnohem širší a pěkné trasy najdete prakticky ve všech částech Bílých Karpat. Známé jsou četné běžecké tratě, délky od 3 do 10 km, barevně značené, po lesních a lučních vrstevnicích v okolí Mikulčina vrchu, hřebenech Velkého Lopeníku, Kumule, Machnáče a Bošácké doliny.

Přímo z Hostětína nevedou značené běžecké trati, ale bývají vyšlapány kvalitní stopy místními lyžaři. Můžete se vydat např. směrem na Šanov, odkud už z hřebene vede řada značených cest různými směry. Další možností je okružní vyjížďka směrem na Slavičín, kde je také řada místních běžeckých stop. Jinou variantou je vydat se vlakem (oblíbené jsou Valašské Klobouky či Brumov-Bylnice) a za těchto míst se navracet do Hostětína.