Titulní stránka » Nabídka programu

Krajem žítkovských bohyní - s možností návštěvy domku poslední bohyně

Tato akce již proběhla.

Termín: 19. 10. 2019 od 10.00 do 16.00
Místo konání: Žítková

Vycházka na Moravské Kopanice do obce Žítková, kde žily a působily tajemné žítkovské bohyně. Zažijte svérázné Moravské Kopanice na vlastní kůži. Exkurzi povede místní obyvatelka Kateřina Kohoutová.

 

Co vás čeká?

  • Vycházka s výkladem o místní krajině a přírodě, každodenním životě na Moravských Kopanicích v historii i současnosti, legendách a literatuře. Nezapomeneme samozřejmě i na věhlasné žítkovské Bohyně, vědmy a bylinkářky, které od nepaměti až donedávna v obci působily. Vaše průvodkyně, Katka Bětka Kohoutová na Žítkové žila 10 let, takže s vámi může mnohé sdílet z vlastní zkušenosti.
  • Po skončení akce můžete individuálně navštívit rodinnou ovčí farmu na Žítkové (a koupit si zde ovčí sýr nebo bryndzu) anebo navštívit domek poslední bohyně Irmy (cena je 100 Kč a NENÍ zahrnuta do ceny výletu). Prohlídka muzea začíná v 16 hodin a naše vycházka bude končit tak, abyste tuto prohlídku stihli, pokud budete mít zájem.

Exkurze je vhodná pro jednotlivce i rodiny s dětmi, není vhodná pro kočárek. Trasa povede členitým terénem Moravských Kopanic, délka cca 8 km. 

 

Odkud a kdy vyrazíme?

Sraz přihlášených účastníků je v sobotu 19. října 2019 v 10:00 h. na Žítkové, u obecního úřadu. NA AKCI JE NUTNO SE PŘIHLÁSIT přes Registrační formulář. Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity (15 účastníků), tak neváhejte, akce se rychle plní.

 

Cena:

Dospělý 400 Kč | děti od 6 do 15 let 50 Kč | deti do 6 let zdarma. Cena již nezahrnuje vstup do domku poslední bohyně - návštěva je individuální.

Po přihlášení vám zašleme mailem fakturu, kterou prosím předem uhraďte převodem na účet. Pokud byste ji hradili až těsně před akcí, vezměte si s sebou prosím doklad o zaplacení (může se stát, že platba na náš účet nedorazí včas) - děkujeme za pochopení.

Zaplacená záloha je nevratná - pokud byste ale nemohli přijet, tak za sebe určitě můžete poslat nějakého náhradníka. Zálohu vracíme pouze při zrušení akce ze strany organizátora, viz níže.

 

Co s sebou?

Na exkurzi si vezměte oblečení a obutí do terénu a do batohu přibalte svačinu a pití. Při nepříznivém počasí (celodenní slejvák) může být exkurze zrušena, dali bychom vám vědět skrz SMS. Drobný déšť nás neohrozí a akce proběhne i za horšího počasí - vezměte si proto raději i pláštěnky.

NA AKCI JE ZAKÁZÁNO BRÁT PSY!

  

Více o exkurzích a víkendovkách na Žítkové najdete na http://prochazky-zitkova.webnode.cz/

Těšíme se na vás a věříme, že se vám bude naše akce líbit.

.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!