Titulní stránka » Nabídka programu

Krajem žítkovských bohyní - s vůní bylinek OBSAZENO

Tato akce již proběhla.

Termín: 3. 8. 2019 od 09.00 do 16.00
Místo konání: Žítková

Akce je už obsazená. Můžete se hlásit na podobné akce (s mírně jiným programem) - 10. a 17. srpna.

 

Vycházka na Moravské Kopanice do obce Žítková, kde žily a působily tajemné žítkovské bohyně. Zažijte svérázné Moravské Kopanice na vlastní kůži a poznejte i místní bylinkářské umění.

 

Co vás čeká?

  • Vycházka v doprovodu Katky Kohoutové s výkladem o místní krajině a přírodě, každodenním životě na Moravských Kopanicích v historii i současnosti, legendách a literatuře. Vycházka je dlouhá cca 7 km. Katka na Žítkové žila 10 let, takže s vámi bude sdílet mnohé z vlastní zkušenosti.
  • Povídání o léčivých bylinách, jejich sběru a využití a ochutnávka bylinkových čajů s místní obyvatelkou Katkou Černou.
  • Možnost občerstvení v Penzionu Žítková
  • Možnost individuální návštěvy ovčí farmy po ukončení exkurze (zde si můžete koupit ovčí sýr nebo bryndzu) anebo návštěvy domku poslední žítkovské bohyně Irmy (cena není zahrnuta, 100 Kč).

Exkurze je vhodná pro jednotlivce i rodiny s dětmi (ne s kočárkem). Trasa povede členitým terénem Moravských Kopanic. NA AKCI JE ZÁKAZ BRÁT PSY!

  

Odkud a kdy vyrazíme?

Sraz přihlášených účastníků je v sobotu 3. srpna 2019 v 9 hodin u obecního úřadu na Žítkové. 

Na vycházku je NUTNÉ se předem přihlásit přes Registrační formulář. Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity 15 účastníků - neváhejte, rychle se plní. Předchozí termín se naplnil během jednoho dne.

 

Cena:

Dospělý 400 Kč | děti od 6 do 15 let 50 Kč | deti do 6 let zdarma

Po přihlášení vám zašleme mailem fakturukterou prosím předem uhraďte převodem na účet. Pokud byste ji hradili až těsně před akcí, vezměte si s sebou prosím doklad o zaplacení (může se stát, že platba na náš účet nedorazí včas) - děkujeme za pochopení.

Zaplacená záloha je nevratná - pokud byste ale nemohli přijet, tak za sebe určitě můžete poslat nějakého náhradníka. Peníze vracíme jen při zrušení akce ze strany organizátora, viz. níže.

 

Co s sebou?

Na exkurzi si vezměte oblečení a obutí do terénu a do batohu přibalte svačinu a pití. Při velmi nepříznivém počasí (hlášený celodenní slejvák) může být exkurze zrušena, dali bychom vám vědět skrz SMS. Drobný déšť akci neohrozí, jde se i v tomto počasí.

 

Těšíme se na setkání a věříme, že se vám bude tato akce líbit.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů
Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!