Domů

Lesní tajemství

Vy hledáte lesní tajemství? Tak to jste tady správně!

 

Vydejte se s námi po stezce. Má 8 zastavení a z centra obce má necelé 4 kilometry (nebo víc, pokud se vydáte na delší okruh a projdete se i po Sochách v krajině). Je značená v lese zeleným puntíkem. 

Zaparkujte na návsi nebo u hasičárny a vydejte se ulicí VPRAVO kolem obecního úřadu na návsi. Držte se stále vpravo a dojdete k dřevěné soše SKŘÍTKŮ. Jděte dál do lesa, zde vás už bude navigovat zelená puntíková značka, která jde nejprve rovně úvozem a potom zahýbá doprava. Tam už pak najdete panely stezky a můžete pátrat po lesním tajemství.

 

Kdo toto tajemství střeží?

To právě musíte zjistit. Po cestě budete plnit řadu úkolů a seznamovat se s lesem a životem v něm.

DOPORUČUJEME vám půjčit si v Centru Veronica batůžek s pomůckami a pracovními listy. Vaše cesta bude sice časově (ne kilometrově) delší (prodlouží se třeba na 2-3 hodiny), ale o to zajímavější - protože budete moct bádat, prohlédnete živočichy pod lupou, určíte si jednotlivé druhy podle klíče, splníte řadu doprovodných aktivit a úkolů a dokonce můžete najít i poklad. Cesta za pokladem je popsána v pracovních listech. Za vypůjčení batůžku vybíráme vratnou zálohu 200 Kč.

Chcete-li se v předstihu podívat na pracovní listy, najdete je v pravém sloupci ke stažení. 

 

Pro koho je stezka? 

Stezka je připravená pro děti ve věku kolem 9-12 let, mladší ji zvládnou s pomocí rodičů. 

 

 

 Stezku vytvořil spolek Tradice Bílých Karpat v roce 2021. Projekt byl podpořen v grantovém řízení Ministerstva životního prostředí a nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

hana.machu@veronica.cz
572 630 670, 739 569 264
Skype: hana.machu73

Ke stažení