Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy, handicapovaní

Mateřské školy

Zažijte kouzlo přírodní zahrady, vyprávění starých ovocných stromů, chuť moštu a tajemství domu žijícího ze slunce.

Vyberte si z následující nabídky programů pro školní rok 2021/2022. Nabízíme možnost realizace projektových dnů ve výuce i mimo školu.

Projektové dny v Hostětíně

Výukové programy s časovou dotací 180 minut (jiné programy po dohodě) je možné realizovat jako projektové dny (Šablony II a III OP VVV). Vzhledem k administrativní zátěži připočítáváme k ceně za výukový program 20 Kč za žáka. Při menším počtu než 16 žáků se na ceně dohodneme individuálně. 

Kouzelný Hostětín

Žijeme v kouzelné vesnici! Máme dům, ve kterém se nemusí v zimě topit, umíme vyrobit elektřinu ze slunce, z jablek získáváme živou vodu (mošt), kouzelné rostliny čistí odpadní vodu. Z komínů nevychází černý dým, ale bílá pára nebo se z nich v zimě ani nekouří. Žáci hravě zjistí, co tato kouzla způsobuje.

2 hod. l 75 Kč/žák l pro MŠ a 1. - 3. třídu ZŠ

Živá zahrada

Co roste a žije v přírodní zahradě a sadu? Jak bydlí třeba ježek nebo netopýr? Chceme na zahradě užovky? Přijďte se podívat, jak můžeme žít v souladu s přírodou. Žáci prozkoumají naši přírodní zahradu, porozumí její rozmanitosti a srovnají ji s jinými druhy zahrad. Budou objevovat úkryty živočichů a pochopí jejich význam a provázání s rostlinami i nejrůznějšími zahradními prvky.

2 hod. l 75 Kč/žák pro MŠ a 1. a 2. třída ZŠ

Bylinková zahrádka

Zveme vás do naší zahrádky plné voňavých a léčivých bylinek.  Dokážeme vyléčit naše malé kamarády? K tomu potřebujeme znát na co jsou bylinky dobré, jak je můžeme použít a kde nasbírat. Hravý program plný vůní a chutí, ve kterém se děti seznámí se základními běžně dostupnými léčivými bylinkami a vyrobí si vlastní pytlík bylinkového čaje.

2 hod. l 80 Kč/žák  l pro MŠ a 1. a 2. třídu ZŠ

Piju mošty, což Ty?

Unikátní ovocnářský program probíhající v „jablečné sezóně“. Žáci se dozvědí o významu ovoce, pěstování ovocných stromů, o životě v ovocném sadu a ochutnají různé odrůdy jablek. Ručně si vylisují jablka a vyrobí mošt, kterým si připijeme na zdraví!

2 hod. l 80 Kč/žák l pro MŠ a 1. a 2. třída ZŠ. IX. – XI. měsíc

Les vůní, barev a zvuků (prožitkový program)

Víte, jak voní les? Kolik má barev a zvuků? Jak je drsný i jemný? Jaký je les z pohledu mravence? Pojďte s námi poznávat lesní tajemství, potkávat lesní velikány i zástupce mikrosvěta. Budeme zkoumat les všemi smysly, poslouchat, vnímat a malovat. Zaměříme se na rozvoj environmentální senzitivity – citlivosti a vnímavosti vůči všemu živému, ne na získávání znalostí. Program probíhá v lese.

3 hod. l 90 Kč/žák  l pro starší děti z MŠ, 1.-3. třída ZŠ  l IX. – X. a IV. - VI. měsíc

Živá voda

Jaký je rozdíl mezi živou a mrtvou vodou? Kde všude můžeme vodu v přírodě nalézt a co v ní žije? Ponoříme se do objevování tajemství vod potůčku protékajícího zahradou a odlovíme zajímavé živočichy. Možná budeme mít štěstí a prohlédneme se zblízka i raka! Společně přijdeme na to, zda je voda v potůčku čistá, nebo špinavá. Praktický program s prvky badatelsky orientovaného učení. 

2 hod. l 75 Kč/žák l pro MŠ a 1. a 2. třída ZŠl  IV. - X. měsíc

Co to bzučí za humny aneb ze života včel 

Pojďte s námi poznávat neobyčejný život včel medonosných. Program je plný zábavných a naučných her a aktivit, které žákům přiblíží fungování včelstev a jejich význam v přírodě. Žáci se naučí rozeznávat vývojová stádia včely, seznámí se se včelími produkty a vlastnoručně si zhotoví výrobek. 

2 hod. l  80Kč/žák l  pro MŠ a 1. - 2. třídu ZŠ

Kouzlo Vánoc

Proč se slaví Vánoce? A jak se slavily v Bílých Karpatech v době našich prababiček? Program s kouzelnou atmosférou o adventních i vánočních tradicích a zvycích našich předků. Součástí je bohatá, voňavá tvořivá dílna, během které si žáci upečou vlastní vánočku a vytvoří vánoční výrobek. Na závěr si připijeme vánočním punčem s jablečného moštu.

3 hod. l 100 Kč/žák  l pro starší děti z MŠ a 1.-2. třídu ZŠ  l XI. – XII. měsíc

Velikonoční oslava

Oslava znovuzrození přírody i nejvýznamnější křesťanské svátky - to jsou Velikonoce. A co jim předchází? Program o téměř zapomenutých i současných velikonočních tradicích a zvycích s bohatou tvořivou dílnou, ve které si žáci upečou vlastní velikonoční nádivku s planými rostlinami a vyrobí si jarní výrobek.

3 hod. l 100 Kč/žák  l pro starší děti z MŠ a 1.-2. třídu ZŠ  l III. – IV. měsíc

 

Projektové dny v MŠ

Nabízíme pro školy ve Zlínské kraji. Projektové dny realizujeme na zahradě nebo ve třídě školy. 

4 x 45 minut / 160 Kč/žák 

Co to bzučí za humny aneb ze života včel 

Pojďte s námi poznávat neobyčejný život včel medonosných. Program je plný zábavných a naučných her a aktivit, které žákům přiblíží fungování včelstev a jejich význam v přírodě. Žáci se naučí rozeznávat vývojová stádia včely, seznámí se se včelími produkty a vlastnoručně si zhotoví výrobek.

...................................................................................................................................................................................................................................................

Programy, časová dotace, počet žáků

  • Výukové programy využijete při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Environmentální výchova.
  • Programy jsou koncipovány pro skupinu 16 - 25 žákůMenší počty je potřeba konzultovat předem, při větším počtu mohou být děti rozděleny na dvě poloviny.
  • Programy jsou naceněny pro skupinu minimálně 16 žáků - tuto cenu škola platí i v případě menšího počtu žáků.
  • Programy probíhají v Centru Veronica , v přilehlé přírodní zahradě, v obci Hostětín a v unikátní pestré krajině Bílých Karpat. Nabízíme je celoročně (kromě uvedených výjimek). 
  • V časové dotaci k programům je počítáno s krátkou přestávkou. K době strávené v Hostětíně připočítejte zhruba 30 minut k délce programu na čas k nákupu suvenýrů v našem obchůdku regionálních výrobků, toaletě, přezouvání apod.
  • Pracovníci Centra Veronica zodpovídají za přípravu a vedení programové části pobytu, za bezpečnost a kázeň odpovídá pedagogický dozor.

Co s sebou?

  • Pro většinu programů je potřeba oblečení do přírody a vhodná terénní obuv (část programu probíhá v zahradě, kde bývá dopoledne tráva mokrá od rosy). Do interiéru se hodí přezůvky.

Strava

  • K programu je možné, pokud není v závazné objednávce uvedeno jinak, si přiobjednat oběd (děti MŠ a 1. stupeň ZŠ – 90 Kč, 2. stupeň ZŠ a SŠ 130 Kč) nebo pouze polévku (25 Kč). Vaříme s využitím místních, BIO a fairtradových potravin. Vezměte si s sebou svačiny, v obci je sice malý obchod, ale s omezenou prodejní dobou.

Objednání programu a platba

  • Programy si objednávejte e-mailem nebo telefonicky. Po domluvě vám pošleme závaznou objednávkuPlatba probíhá po skončení programu podle skutečného počtu dětí v hotovosti nebo platbou na účet.

Další aktivity v Hostětíně, samoobslužné programy pro vás

  • Kromě programů vedených pracovníky Centra Veronica můžete využít naše samoobslužné programy –  pracovní list Živá zahrada, naučná stezka Naokolo Hostětína,  Sochy v krajině, hledačky (neboli questy)  - Švihácká hledačka a ekohledačka Živ-li's s živly, Jabloňová procházka, geocaching (možnost zapůjčení GPS).

 Těšíme se na vás.

Programy objednávejte na  572 641 855,  771 123 394 nebo na [email protected]

----------------------------------------------------------------------------

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.

----------------------------------------------------------------------------

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. www.sfzp.cz a www.mzp.cz

 

Kontaktní osoba

Bc. Jitka Datinská

[email protected]
771123394

v sekci Ke stažení