Titulní stránka » Nabídka programu

Naokolo Hostětína - 3. ročník jarního otevírání naučné stezky

Tato akce již proběhla.

Termín: 26. 4. 2014 od 13.00
Místo konání: Hostětín

Na vycházku není nutné se hlásit předem. Ubytování a stravovní je potřeba objednat předem (nejpozději do 23. dubna 2014) na email hostetin@veronica.cz nebo na telefon 572 630 670. Cena ubytování a stravovaní dle ceníku Centra Veronica. Prostory Centra Veronica si může prohlédnout hned teď: virtuální prohlídka

A co můžete na stezce vidět? 

Naučná a vycházková stezka Naokolo Hostětína je stezka místní krajinou, na které vám místní "průvodce"  povypráví, jak se tu dřív žilo, pracovalo a jak se slavily svátky.

Zavzpomíná například na to, jak se sváželo dřevo z lesa nebo jak si děti krátily chvíle na pastvě. Dozvíte se, co dřív místní pěstovali a jakou nosili svačinu na pole. Víte například, co je to kačení mýdlo? Co všechno se dělalo z ovoce a kolik ho bylo? Přečtete si, kdo to byli miškáři, a co to znamená, když se řekne „bukový sochora, mrva nebo nohál“.

Také poznáte, jak jsou místní názvy pravdivé a jak vznikly např. Kozice nebo Bukovina. Určitě vás uchvátí krásné výhledy z kopců. Nad Šanovem se dozvíte, do jakého moře tečou zdejší vody, a nad Pitínem při dobré viditelnosti uvidíte nejen věže tří nedalekých kostelů, ale i vzdálenější poutní místa Velehrad a Hostýn. Trochu tajemství a pohádkové nálady vám přidá i místní pověst o propadeném Kočičím hrádku.

Podívejte se na fotogalerii:

Upozornění:  terén může být po dešti blátivý, vezměte si prosím vhodnou obuv.

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Ke stažení