Titulní stránka » Nabídka programu

Naokolo Hostětína - 5. ročník jarního otevírání naučné stezky

Tato akce již proběhla.

Termín: 24. 4. 2016 od 13.30
Místo konání: Hostětín

Vydejte se s námi na nedělní vycházku plnou ptačího zpěvu a zvuků, vůní a chutí lesa. Doprovodí nás autor soch, Rosťa Pospíšil.

 

Sraz je ve 13:30 hodin v zahradě za Centrem Veronica Hostětín.
Zde bude po úvodním přípitku novým jablečno-višňovým moštem slavnostně odhalen nový BUDKOVNÍK a další interaktivní prvky pro děti v Zahradě smyslů. Poté se vydáme na trasu dlouhou cca 6 km, která je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Při vycházce se těšte i na hudební happening pod vedením ZUŠ Slavičín.

A co můžete na stezce vidět? 

Naučná a vycházková stezka Naokolo Hostětína je stezka místní krajinou, na které vám místní "průvodce"  povypráví, jak se tu dřív žilo, pracovalo a jak se slavily svátky.

Zavzpomíná například na to, jak se sváželo dřevo z lesa nebo jak si děti krátily chvíle na pastvě. Dozvíte se, co dřív místní pěstovali a jakou nosili svačinu na pole. Víte například, co je to kačení mýdlo? Co všechno se dělalo z ovoce a kolik ho bylo? Přečtete si, kdo to byli miškáři, a co to znamená, když se řekne „bukový sochora, mrva nebo nohál“.

Také poznáte, jak jsou místní názvy pravdivé a jak vznikly např. Kozice nebo Bukovina. Určitě vás uchvátí krásné výhledy z kopců. Nad Šanovem se dozvíte, do jakého moře tečou zdejší vody, a nad Pitínem při dobré viditelnosti uvidíte nejen věže tří nedalekých kostelů, ale i vzdálenější poutní místa Velehrad a Hostýn. Trochu tajemství a pohádkové nálady vám přidá i místní pověst o propadeném Kočičím hrádku.

Podívejte se na fotogalerii:

Upozornění:  terén může být po dešti blátivý, vezměte si prosím vhodnou obuv.

 

Akce je součástí kampaně Ptáci-žijí tady s námi, kterou pořádá Líska, z.s. Můžete si při ní také koupit ptačí budku nebo její jednotlivé díly k sestavení.

 

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Ke stažení