Titulní stránka » Nabídka programu

Naokolo Hostětína - otevírání naučné stezky

Tato akce již proběhla.

Termín: 25. 5. 2013
Místo konání: Hostětín

Zveme vás na třetí ročník jarní procházky naučnou stezkou Naokolo Hostětína.

Zahájení ve 13 hodin u zvoničky za obecním úřadem v Hostětíně přípitkem pravým Hostětínským moštem. Poté se vydáme na asi tříhodinovou procházku lehkým turistickým terénem. U zastavení číslo 7 bude pokračovat degustace moštů a také zde bude překvapení. Naším průvodcem bude autor dřevěných soch na stezce - pan Rosťa Pospíšil. 

Procházka bude zakončena posezením, pojezením a popitím v Centru Veronica Hostětín.

Můžete si u nás objednat i večeři a ubytování - budeme rádi, když s námi zůstanete v Hostětíně až do neděle.

Ubytování a stravovní je potřeba nahlásit předem na email hostetin@veronica.cz nebo na telefon 572 630 670. Cena ubytování a stravovaní dle ceníku Centra Veronica. Prostory Centra Veronica si může prohlédnout hned teď: virtuální prohlídka

A co můžete na stezce uvidět? 

Naučná a vycházková stezka Naokolo Hostětína je stezka místní krajinou, na které vám místní "průvodce"  povypráví, jak se tu dřív žilo, pracovalo a jak se slavily svátky.

Zavzpomíná například na to, jak se sváželo dřevo z lesa nebo jak si děti krátily chvíle na pastvě. Dozvíte se, co dřív místní pěstovali a jakou nosili svačinu na pole. Víte například, co je to kačení mýdlo? Co všechno se dělalo z ovoce a kolik ho bylo? Přečtete si, kdo to byli miškáři, a co to znamená, když se řekne „bukový sochora, mrva nebo nohál“.

Také poznáte, jak jsou místní názvy pravdivé a jak vznikly např. Kozice nebo Bukovina. Určitě vás uchvátí krásné výhledy z kopců. Nad Šanovem se dozvíte, do jakého moře tečou zdejší vody, a nad Pitínem při dobré viditelnosti uvidíte nejen věže tří nedalekých kostelů, ale i vzdálenější poutní místa Velehrad a Hostýn. Trochu tajemství a pohádkové nálady vám přidá i místní pověst o propadeném Kočičím hrádku.

Podívejte se na fotogalerii z minulého ročníku.

Těšíme se na vás.

Upozornění:  terén může být po dešti blátivý, vezměte si prosím vhodnou obuv.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!