Titulní stránka » Nabídka programu

Naokolo Hostětína - vycházka krajinou se sochami (8. ročník)

Tato akce již proběhla.

Termín: 26. 5. 2019 od 13.30 do 17.30
Místo konání: Hostětín

Pozor - vezměte si vhodnou obuv, terén je po dešti blátivý.

 

Vydejte se s námi na nedělní vycházku plnou ptačího zpěvu a zvuků, vůní a chutí lesa. Cestou si budeme povídat v lese o lese - ale také o místní krajině a životě v ní.

 

Sraz je ve 13:30 hodin v zahradě za Centrem Veronica Hostětín.
Po úvodním přípitku jablečným moštem se vydáme na trasu dlouhou cca 6 km, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Návrat předpokládáme kolem 17. hodiny (trasu si můžete i individuálně zkrátit).

A co můžete na stezce vidět? 

Naučná a vycházková stezka Naokolo Hostětína je stezka místní krajinou, na které vám místní imaginární "průvodce"  povypráví, jak se tu dřív žilo, pracovalo a jak se slavily svátky. 

Zavzpomíná například na to, jak se sváželo dřevo z lesa nebo jak si děti krátily chvíle na pastvě. Dozvíte se, co dřív místní pěstovali a jakou nosili svačinu na pole. Víte například, co je to kačení mýdlo? Co všechno se dělalo z ovoce a kolik ho bylo? Přečtete si, kdo to byli miškáři, a co to znamená, když se řekne „bukový sochora, mrva nebo nohál“.

Také poznáte, jak jsou místní názvy pravdivé a jak vznikly např. Kozice nebo Bukovina. Určitě vás uchvátí krásné výhledy z kopců. Nad Šanovem se dozvíte, do jakého moře tečou zdejší vody, a nad Pitínem při dobré viditelnosti uvidíte nejen věže tří nedalekých kostelů, ale i vzdálenější poutní místa Velehrad a Hostýn. Trochu tajemství a pohádkové nálady vám přidá i místní pověst o propadeném Kočičím hrádku.

Podívejte se na fotogalerii:

Přihlašování na akci: 

Akce je určena široké veřejnosti. Přihlašování není sice nutné - ale potěší nás zpráva, že přijedete a kolik vás přijede - abychom mohli například nachystat dostatek občerstvení po skončení cesty apod... Napište krátkou zprávu na mail: hostetin@veronica.cz anebo na mobil: 739 569 264

Cena:

Akce je zdarma. Potěší nás ale váš dobrovolný příspěvek na naši další činnost - pokud nám jej budete chtít poskytnout.... Předem děkujeme.

Pozor

Upozornění:  terén může být po dešti blátivý, vezměte si prosím vhodnou obuv - je to lesní terén úvozovými cestami. Kočárky nejsou hodné, doporučujeme spíše nosičku. VEZMĚTE SI S SEBOU SVAČINY - předpokládaný konec akce bude až po 17. hodině (cesta je sice jenom 6,5 km, ale vzhledem k velikosti skupiny, povídání na jednotlivých zastávkách a přestávkám trvá projítí trasy minimálně 3 hodiny). Po návratu se můžete občerstvit i v Centru Veronica.

  

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Kontaktní osoba

Ing. Marie Křiváková

marie.krivakova@veronica.cz
572 630 670, 724 132 772
Skype: marjankak2

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!