Titulní stránka » Nabídka programu

Otevřený prostor 2016 - Místní ekonomika a klimatické změny

Tato akce již proběhla.

Termín: 3. 2. 2016–7. 2. 2016
Místo konání: Hostětín

Zveme vás na již desátý seminář typu otevřený prostor, tentokrát o měkkých a lokálních cestách k odolnosti vůči klimatickým změnám.

  • Jak se připravit na extrémní jevy počasí na komunitní úrovni?
  • Jaké jsou možnosti v oblasti staveb, energie, hospodaření s vodou, peněz a místní měny, pěstování a zpracování potravin?
  • Co mohou dělat obce, rodiny, nevládní a církevní organizace, místní akční skupiny a místní spolky k podpoře místní soběstačnosti a zajištění základních potřeb ve chvílích krize?
  • Co je resilience a co jí napomáhá v sociální oblasti?
  • Jaké jsou již fungující řešení na místní úrovni? A v zahraničí?

To jsou jen některé z otázek, o nichž doufáme, že na tomto setkání zazní. Všichni účastníci budou zároveň i lektory a naopak. Seminář je určen pro aktivisty, studenty, členy nevládních a církevních organizací i místních akčních skupin, radní a starosty, zemědělce, podnikatele, učitele, úředníky, akademiky, hasiče, novináře a všechny, kdo se o problematiku odolnosti komunit tváří v tvář klimatickým změnám zajímají. Uvítáme, když budete prezentovat realizované či zamýšlené projekty (své nebo i ty, o kterých víte). V jednání je zahraniční host či hosté, tlumočení bude zajištěno. Sborníky z minulých ročníků, kde je podrobně popsána forma semináře a zaznamenány příspěvky účastníků, jsou dostupné na www.thinktank.cz.

Přihlášky

Přihlášky přijímáme do středy 13. ledna 2016, během následujícího týdne (do 18. ledna) vás vyrozumíme, zda jsme vás na seminář vybrali (počet účastníků je omezen na 25) a požádáme o zaplacení nevratné zálohy.

Přihlášky zasílejte na e‑mail openspace@veronica.cz.

Poplatek

Účastnický poplatek bude ve výši 2 000–3 000 Kč, podle vašich možností, a zahrnuje ubytování a stravu. V odůvodněných případech můžeme poskytnout slevu na účastnickém poplatku. Prosíme uveďte v takovém případě zdůvodnění v přihlášce. Cestovné nehradíme.

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Ke stažení