Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy, handicapovaní » Pro osoby se zdravotním postižením

Pobyty a programy pro děti i dospělé se zdravotním handicapem

Hostětín je rájem pro každého, komu není dopřáno plné zdraví. Ekopenzion i přilehlé okolí Centra Veronica jsou částečně upraveny pro pobyt osob s handicapem. Přijeďte k nám s osobou na vozíčku, nevidomým, i s jinými diagnózami. Jednotlivě s rodinou i ve skupině jiných dětí. Umíme pro vás uvařit i speciální dietu, máme speciální vybavení. Hledáte-li prostředí, kde jsou děti vítány, najdete ho u nás.

 
Propojování ekologického vzdělávání se sociální oblastí se věnujeme už od roku 2015. V našich prostorách a přírodní zahradě vítáme děti i dospělé. Spolupracujeme s řadou zastřešujících organizací, které sdružují osoby nevidomé a slabozraké, vozíčkáře, sluchově postižené. 

 

Naše zkušenosti

Pravidelně pořádáme o prázdninách týdenní tábory pro děti s diagnózou SMA (spinální muskulární atrofie) a hostíme i týdenní pobyt vozíčkářů. Přivítali jsme nevidomé sportovce, pobyt dětí s mentálním postižením a poruchou autistického spektra. Připravujeme pobyty pro sluchově postižené děti. Programy šijeme na míru dané skupině dětí a jejich specifikám, v úzké spolupráci s pečovateli a rodiči. Naši lektoři jsou proškoleni pro práci s cílovými skupinami s různými postižením.

Spolupracujeme i s dospělými, pravidelně k nám jezdí klienti SONS - Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.

 

Váš pobyt může být samozřejmě i bez našeho lektorování nebo s programem ve vaší režii. Podívejte se, jak to při pobytu může vypadat - klikněte do fotogalerie tábora.

 

Co u nás můžete zažít?

Pro skupiny dětí (ale i dospělých) připravujeme speciálně zaměřené programy, jednodenní i vícedenní. Dle domluvy se jedná o rukodělné tvoření, programy v přírodě, hry, poznávací i prožitkové aktivity, výlety do krajiny, ekologicky zaměřené výukové programy. Zajistíme muzikoterapii a canisterapii. Od roku 2020 nově zařazujeme i delfínoterapii

Můžete u nás prožít krásné chvíle při zkoumání naší přírodní zahrady. Můžete si zde s dětmi hrát a zkoumat interaktivní prvky v zahradě - zvukový mlýnek, dřevěný xylofon, hmatovou stezku, vodní prvek, přírodní tkalcovský stav, prolézat vrbovým iglú. Největší prožitky poskytuje náš potůček. Volný pohyb v zahradě, možnost se "jen tak šťourat v hlíně" či relaxovat a poslouchat zpěv ptáků nad hlavami umožní vašim dětem netradiční poznávání přírody. Vaše celodenní zážitky mohou pokračovat i večerním táborákem a nočním pozorováním oblohy, případně přespáním venku v dřevěném altánu. 

Jste-li zrakově postižení, rádi vám půjčíme povídání o Hostětíně a jeho ekologických projektech, vytištěné v Braillově písmu. Máme takto označeny i některé prvky v zahradě.

Společně můžete vyrazit i do okolí Hostětína, některé kratší trasy se dají zvládnout s pomocí i na vozíčku. V nejbližším okolí jsou také lázně Luhačovice, lesopark ve Slavičíně, muzeum a zámek Bojkovice a řada dalších míst.

Chceme, abyste z pobytu z Hostětína odjížděli plni zážitků z přírodní zahrady, inspirace pro ekologické chování u vás doma, motivace k činům na ochranu životního prostředí. 

 

Těšíme se na vás

Pokud vás nadchla možnost strávit pár dní v Hostětíně, domluvte si s námi termín. Preferujeme pobyty přes školní rok, prázdniny jsou většinou obsazeny stálými skupinami.

 

 

 

Kontaktní osoba

Bc. Jitka Datinská

jitka.datinska@veronica.cz
771123394