Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy » Pro osoby se zdravotním postižením

Pobyty a programy pro děti s handicapem

Hostětín je rájem pro děti, kterým není dopřáno plné zdraví. Ekopenzion i přilehlé okolí Centra Veronica jsou částečně upraveny pro pobyt osob s handicapem. Přijeďte k nám s dítětem na vozíčku, nevidomým, i s jinými diagnózami. Jednotlivě s rodinou i ve skupině jiných dětí. Umíme pro vás uvařit i speciální dietu, máme speciální vybavení. Hledáte-li prostředí, kde jsou děti vítány, najdete ho u nás.

 

Co pro vás umíme připravit?

Pravidelně pořádáme o prázdninách týdenní tábory pro děti s diagnózou SMA (spinální muskulární atrofie) a hostíme i týdenní pobyt vozíčkářů. Přivítali jsme nevidomé sportovce, pobyt dětí s mentálním postižením a poruchou autistického spektra. Připravujeme pobyty pro sluchově postižené. Programy šijeme na míru dané skupině dětí a jejich specifikám, v úzké spolupráci s pečovateli a rodiči. Naši lektoři jsou proškoleni pro práci s cílovými skupinami s různými postižením.

Váš pobyt může být samozřejmě i bez našeho lektorování nebo s programem ve vaší režii.

Podívejte se, jak to při pobytu může vypadat - klikněte do fotogalerie tábora.

 

Co u nás můžete zažít?

Pro skupiny dětí připravujeme speciálně zaměřené programy, jednodenní i vícedenní. Dle domluvy se jedná o rukodělné tvoření, programy v přírodě, hry, poznávací i prožitkové aktivity, výlety do krajiny, ekologicky zaměřené výukové programy. Zajistíme muzikoterapii a canisterapii. Od roku 2020 nově zařazujeme i delfínoterapii

Můžete u nás prožít krásné chvíle při zkoumání naší přírodní zahrady. Můžete si zde s dětmi hrát a zkoumat interaktivní prvky v zahradě - zvukový mlýnek, dřevěný xylofon, hmatovou stezku, vodní prvek, přírodní tkalcovský stav, prolézat vrbovým iglú. Největší prožitky poskytuje náš potůček. Volný pohyb v zahradě, možnost se "jen tak šťourat v hlíně" či relaxovat a poslouchat zpěv ptáků nad hlavami umožní vašim dětem netradiční poznávání přírody. Vaše celodenní zážitky mohou pokračovat i večerním táborákem a nočním pozorováním oblohy, případně přespáním venku v dřevěném altánu. 

Jste-li zrakově postižení, rádi vám půjčíme povídání o Hostětíně a jeho ekologických projektech, vytištěné v Braillově písmu. Máme takto označeny i některé prvky v zahradě.

Společně můžete vyrazit i do okolí Hostětína, některé kratší trasy se dají zvládnout s pomocí i na vozíčku. V nejbližším okolí jsou také lázně Luhačovice, lesopark ve Slavičíně, muzeum a zámek Bojkovice a řada dalších míst.

Ubytování

Naše prostory si prohlédněte v sekci Ubytování. Ubytovna má dvě patra. Pro vozíčkáře je přímo dostupné spodní patro (5 pokojů), z jídelny do něj musíte přejet venkem. Horní patro je dostupné s pomocí asistenta. Jeden pokoj máme speciálně bezbariérový i se sociálním zařízením pro vozíčkáře. Pokoje mají nízké vstupní prahy a i když nejsou speciálně upraveny, vozíčkáři se v nich běžně pohybují. Sprchový kout je v každém pokoji, má zvýšený spodní rantl, z vozíčku nutno přesednout. Některé detaily jsme pro vás nafotili do fotogalerie na konci stránky. 

Speciální vybavení pro speciální potřeby

V jednom pokoji máme polohovací postel a bezbariérovou koupelnu (viz fotogalerie dole na stránce). K dispozici je zvedák a sprchovací židlička. Ve vstupní hale jsou vodicí linie pro pohyb nevidomých.

 

Stravování

Vyhovíme potřebám dětí. Umíme vařit bezlepkově, bezlaktózově. Umíme se přizpůsobit. Všechno záleží na vzájemné domluvě. Něco uvaříme, něco (například pečivo) si můžete přivézt své vlastní.

 

 

Těšíme se na vás

Pokud vás nadchla možnost strávit pár dní v Hostětíně, domluvte si s námi termín. Preferujeme pobyty přes školní rok, prázdniny jsou většinou obsazeny stálými skupinami.

 

 

 

Kontaktní osoba

Bc. Jitka Datinská

[email protected]
771123394