Titulní stránka » Nabídka programu

Principy řezu ovocných stromů - 18.-19. únor 2017 - tento termín je v tuto chvíli zarezervován. Přijímáme náhradníky.

Tato akce již proběhla.

Termín: 18. 2. 2017 od 09.30 do 19. 2. 2017 13.00
Místo konání: Hostětín

Význam a pravidla řezu. Zapěstování mladých stromků, údržba plodících výsadeb, zmlazování stárnoucích stromů. Správně volený termín a techniky u jednotlivých druhů, odrůdová specifika. Rozdíly v řezu extenzivních kmenných stromů a intenzivních nízkých tvarů (zákrsky, vřetena, ovocné stěny). Praktické ukázky řezu kmenných tvarů jádrovin. Výchovný, opravný, udržovací a zmlazovací řez. Praktické ukázky řezu nízkých tvarů  - štíhlých vřeten jabloní.

Lektoři:

Ondřej Dovala

Místo konání:

Centrum Veronica, Hostětín 86 ( Jak se k nám dostanete? )

Teoretická část  bude probíhat v sále vzdělávacího Centra Veronica. Praktická část v extenzivním sadu za Centrem Veronica, v sadech v blízkém okolí Hostětína a Ovocná školka Krhov, Bojkovice.

Cena kurzu: 

Je nutno se předem přihlásit. Organizační poplatek 1 000 Kč / 2 denní kurz.     Na kurz je možno vystavit dárkový certifikát.

Ubytování:

Můžete využít nabídky ubytování v penzionu Centra Veronica v 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  Dům je obklopen rozlehlým sadem, který je certifikován jako ukázková přírodní zahrada. Cena ubytování je 350 Kč/lůžko/noc. Ubytování není podmínkou účasti a jeho cena není zahrnuta v ceně kurzu.

Stravování: 

Vaříme převážně z bio-potravin, z fair trade produktů a místních surovin z našeho regionu. Nabízíme snídaně formou švédského stolu, obědy (včetně polévky) a večeře včetně nápojů. Tento kurs budeme vařit bezmasou stravu. Ceny dle ceníku. Pro případné individuální stravování je k dispozici kuchyňka – vařič, trouba, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice, základní nádobí (příbory, talíře, hrníčky, hrnce,…). Stravování není zahrnuto v ceně kurzu.

Bližší informace poskytne:

Karla Vincenecová | karla.vincenecova@veronica.cz  | 572 630 670

 

Tato akce je součástí projektu "Kraj ovoce", podporovaného Ministerstvem zemědělství.

 

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!