Titulní stránka » Nabídka programu

Školení energetických "šampionů" projektu Spirit

Tato akce již proběhla.

Termín: 10. 10. 2015 od 09.00 do 17.00
Místo konání: Hostětín

Jedná se o celodenní školení, v jehož průběhu se účastníci seznámí nejen s možnostmi energetických úspor, ale také vyslechnou přednášku o probíhající klimatické změně,jejích dopadech na životní prostředí a o tom, jaké máme možnosti klimatickouzměnu zmírňovat a jejím dopadům se přizpůsobit.

Součástí programu bude exkurze v budově postavené v energeticky velmi šetrném pasivním standardu v Hostětíně.

Lektoři seznámí účastníky s nabídkou úsporných technologií a přístrojů. Ukážeme ale také, že i bez velkých technických opatření lze výrazně snížit spotřebu energie v domácnosti změnamiv našem chování. Dále probereme nabídku možných dotačních titulůpro realizaci energeticky úsporných opatření.

Kurz je navržen tak, že nenabízí školení profesionálním energetickým poradcům, ale připravuje laické dobrovolníky na konzultace se svými blízkými a známými, kterým můžou dál poradit s touto problematikou.Po absolvování kurzu budou moci účastníci v roli dobrovolníků projektu SPIRIT, tedy tzv. energetických šampionů, sami navštěvovat domácnostia provádět energetické posouzení.

Přednášet budou velmi zkušení odborníci v oblasti úspory energie a ochrany klimatu – Ing. Karel Srdečný, konzultant společnosti Ekowatt, RNDr. Jan Hollan, Ph.D., pracovník Centra výzkumu globální změny CzechGlobe a RNDr. Yvonna Gaillyová z Ekologického institutu Veronica. Je to jedinečná možnost jak se dozvědět něco více o tak závažné problematice jako je ochrana klimatu a pochopit, že i jednotlivec může mnohé změnit.

Kurz je pro „energetické šampiony“ zdarma a veškeré náklady jsoufinancovány z projektu SPIRIT.

Na kurz se prosím přihlašujte na adrese: jan.talas@veronica.cz nebo se informujte telefonicky na: +420 608 527 580

Obdobný kurz proběhne 9. října v Brně.

Podrobnejší informace o projektu naleznete na: www.veronica.cz/spirit

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!