Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy

Střední školy

Vyberte si z následující nabídky programů pro střední školy:

Kdyby tisíc Hostětínů

Interaktivní exkurze, při které žáci proberou témata související s udržitelným rozvojem. A to rovnou prakticky na konkrétních příkladech realizovaných v Hostětíně. U každého z projektů (kořenová čistírna, výtopna na biomasu, solární panely, šetrné veřejné osvětlení, moštárna s ekologickou produkcí, pasivní dům) žáci zkoumají principy, zjišťují konkrétní přínosy a porovnávají s „nešetrnými“ variantami.

Trvání: 3 hod. (resp. 2 h.) l Cena: 70 Kč/žáka (resp. 60 Kč/žáka) l pro SŠ

Řemesla našich předků*

Je řemeslná práce přežitkem nebo se bez ní neobejdeme ani dnes? O řemeslech zaniklých i současných, o významu a hodnotě rukodělné práce v současnosti a také o regionální značce Tradice Bílých Karpat se žáci dozví v teoretické části programu. V praktické části si žáci vyzkouší práci s ovčí vlnou a odnesou si vlastní výrobek.

Trvání: 3 hod. (resp. 1,5 h.) l Cena: 90 Kč/žáka (resp. 60 Kč/žáka) l pro SŠ

Poklady bělokarpatské krajiny

Vydejte se s námi na procházku prostorem i časem. Půjdeme bělokarpatským lesem, dojdeme na místo, kde stával pověstmi opředený Kočičí hrádek, projdeme se po loukách i malebnou vesnicí. Žáci se ponoří do hluboké geologické minulosti, dozví se o historii osidlování krajiny Bílých Karpat, o těžkém životě obyvatel při častých vpádech nájezdníků, o hospodaření v minulých stoletích i v současnosti. V závěru programu budou žáci výtvarně tvořit. Procházka je dlouhá 3 km.

Trvání: 3 hod. l Cena: 70 Kč/žáka l pro SŠ

Botanická vycházka na květnaté louky Bílých Karpat 

(neprobíhá v Hostětíně)

V době největšího rozkvětu luk nabízíme botanickou exkurzi na květnaté orchidejové louky. Uvidíme některé ze vzácných a chráněných druhů rostlin, tajemné orchideje i rostliny běžné. Dozvíme se, proč nejsou všechny louky stejné, objevíme jejich druhovou bohatost, zjistíme, co dělat pro jejich zachování … a potěšíme se nádhernými rozhledy.  

Trvání: 3 – 4 hod. l Cena: 70 Kč/žáka l pro SŠ | V. – VI. měsíc

Doplňková exkurze Hostětínem 

(nenabízíme samostatně, pouze k programům označeným *)

Zkrácená varianta exkurze je nabízena jako doplněk k výukovým programům. Slouží pro třídy, které u nás chtějí zažít víc než jeden výukový program. Tematicky doplňuje probíranou problematiku, jedná se tedy o prohlídku vybraných hostětínských projektů. Tento program lze využít i tehdy, pokud přijede větší skupina žáků a je nutno její rozdělení na 2 části.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 30 Kč/žáka l pro SŠ

...................................................................................................................................................................................................................................................

Programy, časová dotace, počet žáků

  • Výukové programy využijete při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Člověk a prostředí.
  • Programy jsou koncipovány pro skupinu minimálně 16 studentůMenší počty je potřeba konzultovat předem, při větším počtu mohou být děti rozděleny na dvě poloviny. Program Řemesla našich předků je koncipován pro skupinu do 25 studentů, při větším počtu budou studenti rozděleni na dvě skupiny, přičemž pro druhou skupinu nabízíme Doplňkovou exkurzi Hostětínem nebo pro ni můžete mít vlastní program. Skupiny se navzájem prostřídají.
  • Programy jsou naceněny pro skupinu minimálně 16 žáků - tuto cenu škola platí i v případě menšího počtu žáků.
  • Programy probíhají v Centru Veronica , v přilehlé přírodní zahradě, v obci Hostětín a v unikátní pestré krajině Bílých Karpat. Nabízíme je celoročně (kromě uvedených výjimek). 
  • V časové dotaci k programům je počítáno s krátkou přestávkou. K době strávené v Hostětíně připočítejte zhruba 30 minut k délce programu na čas k nákupu suvenýrů v našem obchůdku regionálních výrobků, toaletě, přezouvání apod.
  • Pracovníci Centra Veronica zodpovídají za přípravu a vedení programové části pobytu, za bezpečnost a kázeň odpovídá pedagogický dozor.

Co s sebou?

  • Pro většinu programů je potřeba oblečení do přírody a vhodná terénní obuv (část programu probíhá v zahradě, kde bývá dopoledne tráva mokrá od rosy). Do interiéru se hodí přezůvky (nebo vás vybavíme látkovými návleky na obuv).

Strava

  • K programu je možné si přioobjednat oběd (2. stupeň ZŠ a SŠ 110 Kč) nebo pouze polévku (25 Kč). Vaříme s využitím místních, BIO a fairtradových potravin. Vezměte si s sebou svačiny, v obci je sice malý obchod, ale s omezenou prodejní dobou.

Objednání programu a platba

  • Programy si objednávejte e-mailem nebo telefonicky. Po domluvě vám pošleme závaznou objednávkuPlatba probíhá po skončení programu podle skutečného počtu dětí v hotovosti nebo platbou na účet.

Další aktivity v Hostětíně, samoobslužné programy pro vás

  • Kromě programů vedených pracovníky Centra Veronica můžete využít naše samoobslužné programy –  pracovní list Živá zahrada, naučná stezka Naokolo Hostětína,  Sochy v krajině, hledačky (neboli questy)  - Švihácká hledačka a ekohledačka Živ-li's s živly, Jabloňová procházka, geocaching (možnost zapůjčení GPS).

 Těšíme se na vás.

 

.........................................................................................................................................................................................................................................

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.