Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy, handicapovaní

Střední školy

Vyberte si z následující nabídky programů pro střední školy pro školní rok 2021/2022.

 

Projektové dny v Hostětíně

 

Výukové programy s časovou dotací 180 minut je možné realizovat jako projektové dny (Šablony OP JAK).

Cena za projektový den je 150 Kč za žáka.

Při menším počtu než 16 žáků se na ceně dohodneme individuálně. 

 

Sucho v krajině (terénní program)

Terénní program, při kterém se žáci interaktivními metodami s prvky badatelsky orientovaného vyučování seznámí s důsledky hospodaření člověka na krajinu a její schopnost zadržovat vodu a zároveň objeví řešení, která pomohou retenční schopnost krajiny zlepšit. 

Vytvoření výukového programu bylo podpořeno v grantovém řízení Ministerstva životního prostředí a nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

3 hod. l 110Kč/žák l  pro SŠ

 

Kdyby tisíc Hostětínů

Interaktivní exkurze, při které žáci proberou témata související s udržitelným rozvojem. A to rovnou prakticky na konkrétních příkladech realizovaných v Hostětíně. U každého z projektů (kořenová čistírna, výtopna na biomasu, solární panely, šetrné veřejné osvětlení, moštárna s ekologickou produkcí, pasivní dům) žáci zkoumají principy, zjišťují konkrétní přínosy a porovnávají s „nešetrnými“ variantami.

3 hod. l 110Kč/žák l  pro SŠ

...................................................................................................................................................................................................................................................

Programy, časová dotace, počet žáků

  • Výukové programy využijete při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Člověk a prostředí.
  • Programy jsou koncipovány pro skupinu minimálně 16 žákůMenší počty je potřeba konzultovat předem, při větším počtu mohou být žáci rozděleni na dvě poloviny.
  • Programy jsou naceněny pro skupinu minimálně 16 žáků - tuto cenu škola platí i v případě menšího počtu žáků.
  • Programy probíhají v Centru Veronica , v přilehlé přírodní zahradě, v obci Hostětín a v unikátní pestré krajině Bílých Karpat. Nabízíme je celoročně (kromě uvedených výjimek). 
  • V časové dotaci k programům je počítáno s krátkou přestávkou. K době strávené v Hostětíně připočítejte zhruba 30 minut k délce programu na čas k nákupu suvenýrů v našem obchůdku regionálních výrobků, toaletě, přezouvání apod.
  • Pracovníci Centra Veronica zodpovídají za přípravu a vedení programové části pobytu, za bezpečnost a kázeň odpovídá pedagogický dozor.

Co s sebou?

  • Pro většinu programů je potřeba oblečení do přírody a vhodná terénní obuv (část programu probíhá v zahradě, kde bývá dopoledne tráva mokrá od rosy). Do interiéru se hodí přezůvky (nebo vás vybavíme látkovými návleky na obuv).

Strava

  • K programu je možné, pokud není v závazné objednávce uvedeno jinak, si přioobjednat oběd (2. stupeň ZŠ a SŠ 130 Kč) nebo pouze polévku (25 Kč). Vaříme s využitím místních, BIO a fairtradových potravin. Vezměte si s sebou svačiny, v obci je sice malý obchod, ale s omezenou prodejní dobou.

Objednání programu a platba

  • Programy si objednávejte e-mailem nebo telefonicky. Po domluvě vám pošleme závaznou objednávkuPlatba probíhá po skončení programu podle skutečného počtu dětí v hotovosti nebo platbou na účet.

Další aktivity v Hostětíně, samoobslužné programy pro vás

  • Kromě programů vedených pracovníky Centra Veronica můžete využít naše samoobslužné programy –  pracovní list Živá zahrada, naučná stezka Naokolo Hostětína,  Sochy v krajině, hledačky (neboli questy)  - Švihácká hledačka a ekohledačka Živ-li's s živly, Jabloňová procházka, geocaching (možnost zapůjčení GPS).

 Těšíme se na vás.

Programy objednávejte na 572 641 855 , 771 123 394 od pondělí do čtvrtka mezi 8:30 a 14 hod nebo na jitka.datinska@veronica.cz

.........................................................................................................................................................................................................................................

Kontaktní osoba

Bc. et Bc. Jitka Datinská

jitka.datinska@veronica.cz
771123394