Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy, handicapovaní

Střední školy

Vyberte si z následující nabídky programů pro střední školy pro školní rok 2021/2022.

 

Projektové dny v Hostětíně

 

Výukové programy s časovou dotací 180 minut je možné realizovat jako projektové dny (Šablony II a III OP VVV). Vzhledem k administrativní zátěži připočítáváme k ceně za výukový program 20 Kč za žáka. Při menším počtu než 16 žáků se na ceně dohodneme individuálně. 

 

Novinka: Sucho v krajině (terénní program)

Terénní program, při kterém se žáci interaktivními metodami s prvky badatelsky orientovaného vyučování seznámí s důsledky hospodaření člověka na krajinu a její schopnost zadržovat vodu a zároveň objeví řešení, která pomohou retenční schopnost krajiny zlepšit. 

Vytvoření výukového programu bylo podpořeno v grantovém řízení Ministerstva životního prostředí a nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

3 hod. l 90 Kč/žák l  pro SŠ

 

 

Kdyby tisíc Hostětínů

Interaktivní exkurze, při které žáci proberou témata související s udržitelným rozvojem. A to rovnou prakticky na konkrétních příkladech realizovaných v Hostětíně. U každého z projektů (kořenová čistírna, výtopna na biomasu, solární panely, šetrné veřejné osvětlení, moštárna s ekologickou produkcí, pasivní dům) žáci zkoumají principy, zjišťují konkrétní přínosy a porovnávají s „nešetrnými“ variantami.

3 hod. l 90 Kč/žák l  pro SŠ

 

Poklady bělokarpatské krajiny (terénní program)

Vydejte se s námi na procházku prostorem i časem. Půjdeme bělokarpatským lesem, dojdeme na místo, kde stával pověstmi opředený Kočičí hrádek, projdeme se po loukách i malebnou vesnicí. Žáci se ponoří do hluboké geologické minulosti, dozví se o historii osidlování krajiny Bílých Karpat, o těžkém životě obyvatel při častých vpádech nájezdníků, o hospodaření v minulých stoletích i v současnosti. V závěru programu budou žáci výtvarně tvořit. Procházka je dlouhá 3 km.

3 hod. l  90 Kč/žák l pro SŠ

 

Botanická vycházka na květnaté louky Bílých Karpat (terénní program)

(probíhá v přírodních rezervacích v okolí obcí Valašské Klobouky a Brumov-Bylnice)

V době největšího rozkvětu luk nabízíme botanickou exkurzi na květnaté orchidejové louky. Uvidíme některé ze vzácných a chráněných druhů rostlin, tajemné orchideje i rostliny běžné. Dozvíme se, proč nejsou všechny louky stejné, objevíme jejich druhovou bohatost, zjistíme, co dělat pro jejich zachování… A potěšíme se nádhernými rozhledy.  

3 – 4 hod. l 90 Kč/žák l pro SŠ | V. – VI. měsíc

...................................................................................................................................................................................................................................................

Programy, časová dotace, počet žáků

  • Výukové programy využijete při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Člověk a prostředí.
  • Programy jsou koncipovány pro skupinu minimálně 16 žákůMenší počty je potřeba konzultovat předem, při větším počtu mohou být žáci rozděleni na dvě poloviny.
  • Programy jsou naceněny pro skupinu minimálně 16 žáků - tuto cenu škola platí i v případě menšího počtu žáků.
  • Programy probíhají v Centru Veronica , v přilehlé přírodní zahradě, v obci Hostětín a v unikátní pestré krajině Bílých Karpat. Nabízíme je celoročně (kromě uvedených výjimek). 
  • V časové dotaci k programům je počítáno s krátkou přestávkou. K době strávené v Hostětíně připočítejte zhruba 30 minut k délce programu na čas k nákupu suvenýrů v našem obchůdku regionálních výrobků, toaletě, přezouvání apod.
  • Pracovníci Centra Veronica zodpovídají za přípravu a vedení programové části pobytu, za bezpečnost a kázeň odpovídá pedagogický dozor.

Co s sebou?

  • Pro většinu programů je potřeba oblečení do přírody a vhodná terénní obuv (část programu probíhá v zahradě, kde bývá dopoledne tráva mokrá od rosy). Do interiéru se hodí přezůvky (nebo vás vybavíme látkovými návleky na obuv).

Strava

  • K programu je možné, pokud není v závazné objednávce uvedeno jinak, si přioobjednat oběd (2. stupeň ZŠ a SŠ 130 Kč) nebo pouze polévku (25 Kč). Vaříme s využitím místních, BIO a fairtradových potravin. Vezměte si s sebou svačiny, v obci je sice malý obchod, ale s omezenou prodejní dobou.

Objednání programu a platba

  • Programy si objednávejte e-mailem nebo telefonicky. Po domluvě vám pošleme závaznou objednávkuPlatba probíhá po skončení programu podle skutečného počtu dětí v hotovosti nebo platbou na účet.

Další aktivity v Hostětíně, samoobslužné programy pro vás

  • Kromě programů vedených pracovníky Centra Veronica můžete využít naše samoobslužné programy –  pracovní list Živá zahrada, naučná stezka Naokolo Hostětína,  Sochy v krajině, hledačky (neboli questy)  - Švihácká hledačka a ekohledačka Živ-li's s živly, Jabloňová procházka, geocaching (možnost zapůjčení GPS).

 Těšíme se na vás.

Programy objednávejte na  572 641 855 , 771 123 394 nebo na [email protected]

.........................................................................................................................................................................................................................................

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.

Kontaktní osoba

Bc. Jitka Datinská

[email protected]
771123394