Domů » Ekologická vesnice » Moštárna

Tradice Bílých Karpat

Tradice Bílých Karpat (TBK) jsou dobrovolným seskupením nevládních a neziskových organizací, obcí a fyzických osob, které spojuje zájem napomáhat všem aktivitám, které trvale podporují a rozvíjejí tradiční zemědělskou a řemeslnou produkci Bílých Karpat.

Členy Občanského sdružení Tradice Bílých Karpat, které bylo založeno v roce 1998, jsou:

Členové TBK rozvíjejí program na podporu tradičního ovocnářství v Bílých Karpatech, který započal mapováním ovocných dřevin a je zaměřen na zpracování ovocnářské produkce. Od roku 2000 TBK provozují moštárnu v Hostětíně.

V roce 2003 byla členy sdružení založena také obchodní společnost Tradice Bílých Karpat, s.r.o., později přejmenovaná na Moštárna Hostětín s.r.o.

V současné době se TBK snaží spolupracovat s drobnými řemeslníky z Bílých Karpat, kteří vyrábějí bylinné čaje, med, papuče, pletené koberce, svíčky z včelího vosku, dřevené nádobí, holubičky a další výrobky tak, aby společně vytvořili ucelenou nabídku tradičních regionálních produktů.

Ochranná známka Tradice Bílých Karpat slouží jako značka kvality a původu pro výrobky pocházející z Bílých Karpat s cílem napomoci odbytu tradičních místních produktů. Zákazníkovi pak ochranná známka identifikuje výrobky, které z Bílých Karpat pocházejí.