Titulní stránka » Nabídka programu

Víkendové výlety do Hostětína - za sochami, moštem a přírodní zahradou

Tato akce již proběhla.

Termín: 1. 6. 2019 od 10.00 do 8. 9. 2019 17.00
Místo konání: Hostětín

Od června 2019 máme otevřeno každý víkend od 10 do 17 hodin (v sobotu 10.8. pouze do 15 hodin.)

Přijeďte si na mošt, posedět v přírodní zahradě Centra Veronica, projít se po naučné stezce Naokolo Hostětína, najít poklad, prohlédnout si ekologické projekty a sochy v krajině , zkusit projít Bludištěm anebo přijďte prostě jen tak...

Rádi vám půjčíme (či prodáme s sebou) mapu okolí Hostětína s vyznačením naučných stezek.

Nabídneme vám pracovní listy, díky které vás zábavnou formou provedou Hostětínem anebo jeho okolím. K dispozici jsou tyto pracovní listy:

 • Přírodní zahrada (pracovní list k vyplnění, pro děti)
 • Mapa sadu starých místních odrůd ovoce (pro dospělé)
 • Švihácká hledačka - Švihácká hledačka představuje tradiční řemeslo, kterým byl zdejší kraj proslulý – a to miškářství neboli šviháctví. Místní muži odcházeli do světa miškovat (tedy kastrovat) dobytek – a zdejší ženy zde zůstávaly samy. Hledačka živou formou a ve verších popisuje, jak se jim žilo.
 • Živ-li´s s živly (Ekohledačka - poznávání ekologických projektů) 
  Představíme vám naše ekologické projekty, ovšem zcela jinak. Jako živly, které oživují obec. Voda, oheň, vzduch, země, pokud je člověk umí šikovně využít, mohou umožnit obci její rozvoj a dávají jí život. Hledačka poetickou formou a ve verších ukazuje na velmi těsné propojení ekologické infrastruktury v obci s přírodou a jejími dary.
  Trasa je vedená po zpevněných i polních cestách. 
 • Jabloně Sedm zastavení o původu jabloní, pěstování jabloní člověkem, různorodosti odrůd, využití jablek, jejich zpracování i symbolice. Pro děti jsou tu ke čtení či poslechu příběhy a pro čilé ruce, nožky a hlavy úkoly, k jejichž splnění si v Centru Veronica můžete vypůjčit batůžek s pomůckami.
  Trasa je vedená lesem a loukou, bude se hodit obuv do terénu.
 • Bludiště terénní kvíz, při kterém se můžete i ztratit :-) Začátek je na panelu na moštárně, kde si vezmete mapu trasy a najdete všechny potřebné pokyny.

Všechny pracovní listy si můžete stáhnout v sekci Co dělat v Hostětíně anebo vytištěné vyzvednout v Centru Veronica.

Můžete si také koupit mošt či jiné regionální výrobky v našem obchůdku.

Bohužel, o víkendech nezajišťujeme stravování ani není otevřený obchod s potravinami. Dovezte si zásoby s sebou a můžete si udělat piknik v zahradě :-)

 

Těšíme se na vás.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!