Titulní stránka » Nabídka programu

Vycházka "Za hadem hospodáříčkem"

Termín: 9. 6. 2018 od 10.00 do 14.00

Místo konání: Vlárský průsmyk

Pojeďte se s námi podívat na jedno ze tří stanovišť, kde se v ČR vyskytuje užovka stromová, též přezdívaná jako had hospodáříček.

Co vás čeká? 

  • Hodně zajímavá vycházka se zoologem, který poutavě i zábavně vypráví o plazech žijících na území Bílých Karpat. Budete zkoumat hadí pasti, sledovat odchyt hadů, jejich značení, měření a vážení a opětovné vypuštění do přírody. 

  • Dozvíte se, jak hadi žijí, jak se rozmnožují, co žerou a co potřebují k životu. Budete mít možnost hada podržet a na vlastní kůži zjistit, zda je hadí kůže slizká, jak se povídá (není..., je velmi příjemná). Zjistíte, proč a jak se hadi monitorují a proč je nutno je chránit.
    Čeká vás nejen spousta zajímavostí o užovkách (hladká, obojková, stromová), slepýších a ještěrkách - ale budeme-li mít štěstí, tak také osobní setkání s mnohými z uvedených druhů.

  • Vycházka je vhodná i pro DĚTI.

  • Vycházku povede RNDr. Mojmír Vlašín - zoolog a ekolog, zabývající se ochranou přírody a krajiny se zaměřením na ochranu netopýrů, obojživelníků a plazů.

Odkud a kdy vyrazíme?

Exkurze bude do Vlárského průsmyku 9. června 2017. Přesné místo srazu upřesníme (buď vlaková zastávka Vlárský průsmyk anebo Sidonie). Předpokládaný čas srazu bude v 10:00 h. - také bude upřesněno přihlášeným.

Cena:

Dospělý 200 Kč | Děti od 6 let 80 Kč | Děti do 6 let zdarma.

Vemte si sebou svačinu, pití a obuv a oblečení do terénu. Při nepříznivém počasí může být vycházka zrušena.

Na vycházku je nutné se předem přihlásit. Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity, nejpozději  do 20. května 2018. 

Další termíny akce

Tuto akci budeme pořádat i v jiných termínech, které budeme průběžně vypisovat. Sledujte náš web, facebook anebo odebírejte náš newsletter Rozverky.

Registrace na akci »

Kontaktní osoba

Světlana Jálová

svetlana.jalova@veronica.cz
572 630 670

Registrace na akci »

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!