Titulní stránka » Nabídka programu

Zahradní slavnost 2018, letos dle hesla "Nechej oči doma"

Tato akce již proběhla.

Termín: 10. 6. 2018 od 13.00 do 17.00
Místo konání: Hostětín

Velká oslava přírodního zahradničení spojená s exkurzí, hrami pro děti a zajímavým programem. Přijďte zažít příjemné odpoledne v naší přírodní zahradě, prohlédnout si interaktivní zážitkové prvky (nejen) pro děti, dozvědět se něco nového nebo jen tak posedět pod stromy a potěšit se s přáteli. Každý si zde najde to "své" - inspiraci, potěšení, ponaučení i zábavu. 

Na akci spolupracujeme se SONS - sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých. 

Čekají na vás:

  • Exkurze přírodní zahradou (lektorovaná prohlídka probíhá ve 14 a 16 hodin, mimo tuto dobu si můžete zahradu projít sami s využitím panelů tématické naučné stezky.
  • Poradenství pro dospělé týkající se přírodních zahrad, ukázka a prodej odborné literatury
  • Zahrada smyslů: hmatové a zvukové dřevěné interaktivní prvky (nejen) pro děti. Zahradou protéká potůček - mohou se vám hodit i gumáčky pro děti.
  • Zahrada poslepu: vyzkoušejte si, jak "vidí" nevidomí (připravuje SONS). Můžete si vypůjčit speciální masku a projít si zahradu poslepu.
  • KAVÁRNA PO TMĚ v prostorách Centra Veronica (po celou dobu akce, připravuje SONS (nejedná se o akci Světlušky), obsluhuje nevidomá provozovatelka kavárny v Praze, paní Alena Terezie Vítek. Výtěžek z kavárny bude věnován na podporu nevidomých)
  • Klavírní jazzový koncert nevidomého hudebníka Honzy Jareše (ve 13 hodin repertoár pro dospělé a v 15:30 hodin repertoár pro děti). Klavír pod širým nebem Honzy Jaroše doprovází na bicí Jaromír Helešic a na kontrabas a baskytaru Tomáš Smetana. Koncert se koná v rámci Dní umění nevidomých na Moravě.
  • Ochutnávky pomazánek z plevelů, nápojů z bylinných výluhů
  • Občerstvení: Fairtradová kavárna, moučníky, bio klobásky...
  • Projížďky v elektromobilu, konzultace s majitelem auta
  • Oděvní SWAP. Aneb Přines oblečení (max. 4 dospělácké kousky)a vyber si jiné, které si odneseš.

Vstupné dobrovolné, některé aktivity ** budou zpoplatněny za použitý materiál. Výtěžek z akce bude věnován na dobročinné účely - na podporu nevidomých a podporu ekologického vzdělávání dětí, takže vaše dobrovolné příspěvky podpoří dobré věci a předem za ně děkujeme.

DOPRAVA NA AKCI
Velmi vám doporučujeme příjezd vlakem nebo na kole. V obci je jen omezená plocha pro parkování osobních aut. Parkování v obci nebude nijak řízeno. Prosím neparkujte na hlavní silnici, jelikož je zde velký provoz. Parkovat lze v ulici směrem k vlakovému nádraží, na návsi.

 

Akce se koná v rámci kampaně Lísky "Přírodní zahrada - zahrada pod našimi okny".

                                

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů
Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!