Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy

Základní školy - 1. stupeň

Odhalte tajemství obce s živou zahradou a s domy žijícími ze slunce. Poznejte barvy a zvuky přírody i práci našich předků.

.

Vyberte si z následující nabídky programů pro 1. stupeň ZŠ:

Kouzelný Hostětín

Žijeme v kouzelné vesnici! Máme dům, ve kterém se nemusí v zimě topit, umíme vyrobit elektřinu ze slunce, z jablek získáváme živou vodu (mošt), kouzelné rostliny čistí odpadní vodu. Z komínů nevychází černý dým, ale bílá pára nebo se z nich v zimě ani nekouří. Žáci hravě zjistí, co tato kouzla způsobuje.

Trvání: 1,5 hod. Cena: 50 Kč/žáka l pro MŠ a 1. - 3. třídu ZŠ

Živá zahrada

Co roste a žije v přírodní zahradě a sadu? Jak bydlí třeba ježek nebo netopýr? Chceme na zahradě užovky? Přijďte se podívat, jak můžeme žít v souladu s přírodou. Žáci prozkoumají naši přírodní zahradu, porozumí její rozmanitosti a srovnají ji s jinými druhy zahrad. Budou objevovat úkryty živočichů a pochopí jejich význam a provázání s rostlinami i nejrůznějšími zahradními prvky.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 50 Kč/žáka l  pro MŠ a I. stupeň ZŠ

Bylinková zahrádka*

Zveme vás do naší bylinkové zahrádky plné voňavých a léčivých bylinek.  Dokážeme vyléčit naše malé kamarády? K tomu potřebujeme znát na co jsou bylinky dobré, jak je můžeme použít a kde nasbírat. Hravý program plný vůní, ve kterém se děti seznámí  se základními běžně dostupnými léčivými bylinkami.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 50 Kč/žáka  l pro MŠ a 1. a 2. třídu ZŠ

Piju mošty, což Ty?

Unikátní ovocnářský program probíhající v „jablečné sezóně“. Žáci se dozvědí o významu ovoce, pěstování ovocných stromů, o životě v ovocném sadu a ochutnají různé odrůdy jablek. Ručně si vylisují jablka a vyrobí mošt, kterým si připijeme na zdraví!

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 60 Kč/žáka l  pro MŠ a I. stupeň ZŠ | IX. – XI. měsíc

Tajemství obce v Karpatech

Probuď v sobě detektiva, pátrej po záhadách obce na úpatí Bílých Karpat a odhal nové způsoby hospodaření s energiemi! Interaktivní exkurze s detektivními prvky založená na partnerském přístupu k dětem, která nabízí žákům nový způsob poznávání ekologických projektů v Hostětíně.

 Trvání: 3 hod. l  Cena: 65 Kč/žáka l  pro 4. - 6. třídu  ZŠ

Les vůní, barev a zvuků (prožitkový program)

Víte, jak voní les? Kolik má barev a zvuků? Jak je drsný i jemný? Jaký je les z pohledu mravence? Pojďte s námi poznávat lesní tajemství, potkávat lesní velikány i zástupce mikrosvěta. Budeme zkoumat les všemi smysly, poslouchat, vnímat a malovat. Zaměříme se na rozvoj environmentální senzitivity – citlivosti a vnímavosti vůči všemu živému, ne na získávání znalostí. Program probíhá v lese.

Trvání: 3 hod. l Cena: 65 Kč/žáka  pro starší děti z MŠ a  I. a II. stupeň ZŠ | IX.–X. a IV.-VI. měsíc

Řemesla našich předků*

Je řemeslná práce přežitkem nebo se bez ní neobejdeme ani dnes? O řemeslech zaniklých i současných, o významu a hodnotě rukodělné práce v současnosti a také o regionální značce Tradice Bílých Karpat se žáci dozvědí v teoretické části programu. V praktické části si žáci vyzkouší práci s ovčí vlnou a odnesou si vlastní výrobek.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 60 Kč/žáka l  pro I. a II. stupeň ZŠ

Poklady bělokarpatské krajiny

Vydejte se s námi na procházku prostorem i časem. Půjdeme bělokarpatským lesem, dojdeme na místo, kde stával pověstmi opředený Kočičí hrádek, projdeme se po loukách i vesnicí. Žáci se ponoří do hluboké geologické minulosti, dozví se o historii osidlování krajiny Bílých Karpat, o těžkém životě obyvatel při častých vpádech nájezdníků, o hospodaření v minulých stoletích i v současnosti.Trasa je dlouhá 3 km.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 60 Kč/žáka l  pro I. a II. stupeň ZŠ

 

Vánoční dobrodružství - Novinka!

Jak se slaví vánoce v různých koutech světa? Odkud pochází koření, které nám svou vůní připomíná vánoční čas? Pohádkově motivovaný program s bohatou tvořivou dílnou, ve které žáci upečou vlastní vánočku nebo postavičku z kynutého těsta a vytvoří si výrobek z ovčí vlny. Společně popřemýšlíme, co dělat pro to, aby Vánoce byly šťastné a veselé u nás i jinde ve světě. Na závěr si připijeme vánočním punčem z jablečného moštu.

Trvání: 3 hod.l Cena: 90 Kč/žáka l pro I. stupeň ZŠ l XI. – XII. měsíc

 

Doplňková exkurze Hostětínem 

(nenabízíme samostatně, pouze k objednaným výukovým programům)

Zkrácená varianta exkurze je nabízena jako doplněk k výukovým programům. Slouží pro třídy, které u nás chtějí zažít víc než jeden výukový program. Tématicky doplňuje probíranou problematiku, jedná se tedy o prohlídku vybraných hostětínských projektů. Tento program lze využít, přijede-li větší skupina žáků a je nutno její rozdělení na 2 části.

Trvání: 1,5 hod. l Cena: 30 Kč/žáka pro MŠ a I. a II. stupeň ZŠ

 

 

........................................................................................................................................................................................................................................

Programy, časová dotace, počet žáků

  • Výukové programy využijete při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Environmentální výchova.
  • Programy jsou koncipovány pro skupinu 16 - 25 žákůMenší počty je potřeba konzultovat předem, při větším počtu mohou být děti rozděleny na dvě poloviny. K programům označeným hvězdičkou* nabízíme pro druhou skupinu dětí Doplňkovou exkurzi Hostětínem nebo pro ni můžete mít vlastní program. Skupiny se navzájem prostřídají.
  • Programy jsou naceněny pro skupinu minimálně 16 žáků - tuto cenu škola platí i v případě menšího počtu žáků.
  • Programy probíhají v Centru Veronica , v přilehlé přírodní zahradě, v obci Hostětín a v unikátní pestré krajině Bílých Karpat. Nabízíme je celoročně (kromě uvedených výjimek). 
  • V časové dotaci k programům je počítáno s krátkou přestávkou. K době strávené v Hostětíně připočítejte zhruba 30 minut k délce programu na čas k nákupu suvenýrů v našem obchůdku regionálních výrobků, toaletě, přezouvání apod.
  • Pracovníci Centra Veronica zodpovídají za přípravu a vedení programové části pobytu, za bezpečnost a kázeň odpovídá pedagogický dozor.

Co s sebou?

  • Pro většinu programů je potřeba oblečení do přírody a vhodná terénní obuv (část programu probíhá v zahradě, kde bývá dopoledne tráva mokrá od rosy). Do interiéru se hodí přezůvky (nebo vás vybavíme látkovými návleky na obuv).

Strava

  • K programu je možné si přioobjednat oběd (děti MŠ a 1. stupeň ZŠ – 80 Kč, 2. stupeň ZŠ a SŠ 110 Kč) nebo pouze polévku (25 Kč). Vaříme s využitím místních, BIO a fairtradových potravin. Vezměte si s sebou svačiny, v obci je sice malý obchod, ale s omezenou prodejní dobou.

Objednání programu a platba

  • Programy si objednávejte e-mailem nebo telefonicky. Po domluvě vám pošleme závaznou objednávkuPlatba probíhá po skončení programu podle skutečného počtu dětí v hotovosti nebo platbou na účet.

Další aktivity v Hostětíně, samoobslužné programy pro vás

  • Kromě programů vedených pracovníky Centra Veronica můžete využít naše samoobslužné programy –  pracovní list Živá zahrada, naučná stezka Naokolo Hostětína,  Sochy v krajině, hledačky (neboli questy)  - Švihácká hledačka a ekohledačka Živ-li's s živly, Jabloňová procházka, geocaching (možnost zapůjčení GPS).

 Těšíme se na vás.

 

.........................................................................................................................................................................................................................................

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.

Speciální nabídka výjezdových programů