Titulní stránka » Nabídka programu

Závěrečná konference CO2 ligy

Tato akce již proběhla.

Termín: 25. 5. 2016 od 11.00 do 15.00
Místo konání: Brno

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na závěrečnou konferenci celoroční soutěže s tématikou ochrany klimatu - CO2 liga. Soutěž organizuje již šestým rokem Ekologický institut Veronica.

Soutěž je určena pro 2. stupeň základních a pro střední školy. Žákům, studentům i veřejnosti zprostředkovala od podzimu 2015 do jara 2016 informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice.

Poutavou a neotřelou formou, prostřednictvím soutěžních úkolů a díky „učení prožitkem“ si soutěžící vyzkoušeli a dozvěděli se, že naši krajinu i společnost čekají vlivem měnícího se klimatu změny, jaké asi budou a jak se na ně mohou připravit. Do soutěže se zapojilo 31 týmů ze všech krajů republiky. Soutěžící pracovali na 5 tématech - dopady klimatické změny a adaptace, voda, energie, jídlo a doprava. Více informací o soutěži se dozvíte na www.CO2liga.cz. Nejlepší příklady splněných úkolů si můžete prohlédnout na http://co2liga.cz/rocnik-2015-2016

Na závěrečné konferenci představí 5 nejlepších týmů svoji celoroční práci a budou zde vyhlášeni vítězové. Které týmy patří mezi ty nejlepší a skončí na některé z bodovaných pozic? ZŠ Benešov u Boskovic, ZŠ Cehnice, ZŠ Vlachovice, Gymnázium Uherské Hradiště, Gymnázium Lesní čtvrť Zlín a Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm. Vítěze se ale dozvíte až na konferenci.

Místo konání: posluchárna P31 Fakulty sociálních studií MU v Brně, Joštova ul. 10.

Konference probíhá pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

 

Program akce:

  • 11:00 - 11:20 Úvod, představení soutěže
  • 11:20 - 13:00 Vystoupení jednotlivých týmů, udělení cen
  • 13:00 - 13:45 Obědová přestávka, raut / tisková konference
  • 13:45 - 15:00 Vystoupení Michaela Londesborougha, který popularizuje téma CO2 a energie. Je autorem několika vzdělávacích programů, ve kterých formou mnoha zajímavých chemických experimentů a atraktivního zábavného výkladu přibližuje posluchačům taje anorganické chemie a CO2.

Prosíme o potvrzení vašeho zájmu o účast do 13. května 2016 na adresu hana.machu@veronica.cz

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Supported by grant from Iceland, Lichtenstein and Norway. EHP-CZ02-OV-1-017-2014

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!