Titulní stránka » Nabídka programu

Závěrečná konference klimatické soutěže CO2 liga

Tato akce již proběhla.

Termín: 8. 6. 2017 od 11.00
Místo konání: Praha, Senát

Po celý školní rok probíhá celorepubliková soutěž škol - CO2 liga. 

Soutěž je určena pro 2. stupeň základních a pro střední školy. Žáků, studentům i veřejnosti zprostředkovává od podzimu 2016 do jara 2017 informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice. 

Poutavou a neotřelou formou, prostřednictvím soutěžních úkolů a díky „učení prožitkem“ si soutěžící zkouší a dozvídají se, že naši krajinu i společnost čekají vlivem měnícího se klimatu změny, jaké asi budou a jak se na ně mohou připravit. Do soutěže se přihlásilo 65 týmů ze všech krajů republiky, do finální části se jich probojovalo 32. Soutěžící pracují na 5 tématech - dopady klimatické změny a adaptace, voda, energie, jídlo a doprava. Více informací o soutěži se dozvíte na www.CO2liga.cz

Na závěrečné konferenci představí 6 nejlepších týmů svoji celoroční práci a budou zde vyhlášeni vítězové.

Konference bude probíhat od 11 do 14 hodin.

Zveme vás všechny do sídla Senátu PČR, kde proběhne toto slavnostní vyhlášení. Zájemci o účast se hlaste paní Haně Machů: hana.machu@veronica.cz, tel. 739 569 264 (budeme vás muset zařadit do seznamu účastníků kvůli bezpečnostním opatřením v Senátu).

Slavnostní vyhlášení vítězů probíhá ve spolupráci se senátním Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. Gestorkou je paní senátorka Jitka Seitlová. Děkujeme. 
Záštitu nad konáním konference převzalo i Ministerstvo životního prostředí. Celá soutěž se koná pod záštitou Informačního centra OSN v Praze.

.................

Soutěž probíhá za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP. www.sfzp.cz | www.mzp.cz

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!