Domů

Jarní prázdninové pobyty pro rodiče s dětmi 2019

Kam na jarní prázdniny? Přece do Hostětína! Ať už se sněhem nebo bez...

  1. 1. turnus 11. - 15. 2. 2019

  2. 2. turnus 18. - 22. 2. 2019

  3. 3. turnus 25. 2. - 1. 3. 2019

Program:

Zábavný, naučný a tvořivý program je určen primárně pro děti ve věku 5 - 12 let.

  • netradiční hry motivované poutavým příběhem
  • kulinářské, bylinkové a výtvarné tvoření
  • stará zapomenutá řemesla
  • ranní jóga pro rodiče s dětmi vedená zkušenými lektorkami
  • prozkoumávání přírody
  • výlety do okolí, na farmu a jiná zajímavá místa

 

Program bude probíhat v Centru Veronica a venku v zahradě a blízkém okolí Hostětína v krásné přírodě Bílých Karpat.

 

Dospělí (rodiče, prarodiče) jsou během tábora ve funkci "dozoru" -  lektoři jsou zodpovědní za program a organizační zajištění, ale nepřebírají děti do své péče. Dospělí se mohou do většiny her, aktivit a tvoření zapojit spolu se svými dětmi. Pokud budou chtít ale spíše odpočívat, tak mohou relaxovat, využít nabídky naší knihovny nebo si jen tak „u kafíčka“ popovídat s ostatními a přitom je stále budou mít děti „na dohled“, což jistě ocení zejména nejmladší účastníci.

 

Společný program (který zajišťují lektoři), probíhá celé pondělní odpoledne a následně každý den dopoledne (úterý, středa, čtvrtek, pátek - celkem tedy 15 h programu). Úterní, středeční a čtvrteční odpoledne se můžete s dětmi věnovat vlastním aktivitám a podniknout individuální rodinné výlety (tipy na výlety do okolí naleznete na konci této stránky). Nebo můžete využít bohatou nabídku samoobslužných aktivit připravenou lektrory našeho centra přímo pro Vás (samoobslužné bedýnky s jednoduchými rukodělkami, sportovními potřebami, připravené hledačky po okolí apod.).

Stravování:

Plná penze - 5 x denně včetně bio-nápoje (začínáme pondělním obědem a končíme pátečním obědem). Snídaně formou švédského stolu. Obědy s výběrem mezi masovou nebo vegetariánskou variantou. Večeře teplé vegetariánské.

Svačinky v režii dětí - pod vedením lektorů vytvoří zdravé svačinky pro sebe i rodiče z regionálních surovin v rámci programu. Samozřejmostí je pitný režim během dne.

Vaříme převážně z bio-potravin, z fairtradových produktů a místních surovin z našeho regionu.

Ubytování:

Ubytování v penzionu Centra Veronica ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Vzhledem k tomu, že máme většinu pokojů dvoulůžkových a zájem o pobyty je velký, je možné, že dostanete pokoj s přistýlkou (matrace včetně lůžkovin). Po domluvě lze zapůjčit i dětskou postýlku.

 

 

K dispozici je plně vybavená kuchyňka (pro přípravu svačinek, kávy, čaje …) – vařič, trouba, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice, základní nádobí. Konferenční sál slouží jako jídelna a prostorná společenská místnost zároveň.

Dům je situován sice v centru vesnice, ale je obklopen rozlehlou zahradou s přírodními herními prvky a zákoutími, kterou protéká maličký potůček. Centrum Veronica je postaveno v energeticky pasivním standardu a byla mu udělena licence k používání ekoznačky Ekologicky šetrná služba v kategorii turistické ubytovací služby.

Cena:

| dítě od 3 do 5 let (program není pro ně primárně určen, ale účastní se jej) 2 510 Kč |

| dítě 5 - 12 let včetně 3 240 Kč |

| dospělý 3 870 Kč |

| dítě do 2 let bez nároku na lůžko a stravu zdarma |

Cena zahrnuje:

Ubytování (4 noci), celodenní stravování (4 x plná penze se svačinami, + 1 x páteční oběd), materiál na tvoření pro děti i dospělé, program, drobné odměny pro děti. Obchodní podmínky naleznete v sekci "ke stažení".

 

Ve vlastní režii, případně ve společnosti ostatních rodičů s dětmi, můžete v okolí navštívit: