Titulní stránka » Nabídka programu

kurz Respektovat a být respektován

Tato akce již proběhla.

Termín: 23. 2. 2015 od 13.00 do 27. 2. 2015 13.00
Místo konání: Hostětín

Chcete se naučit dovednostem a postupům, které pomáhají:

  • žít tak, abychom si vážili sami sebe a pomohli k tomu i dětem a dalším lidem, s nimiž denně přicházíme do styku?
  • žít, aniž bychom se vzájemně obviňovali; vyjádřit své rozrušení nebo zlost, aniž bychom někomu ublížili?
  • porozumět tomu, co prožívají druzí?
  • respektovat potřeby druhých a současně nezanedbávat i své vlastní  potřeby?
  • vychovávat děti k tvořivosti, iniciativě a zodpovědnosti?

Kurz je určen všem (rodičům, prarodičům, učitelům i vychovatelům, vedoucím v mimoškolní činnosti dětí a dalším zájemcům), kteří ve svém životě chtějí jít cestou porozumění, úcty a respektu k sobě samému a svému okolí. Partnerský a respektující přístup v komunikaci s dětmi a okolím vede k dobrým vztahům a udržení zdravé sebeúcty a vnitřního klidu.

Rámcový přehled témat:

  • Seznámení účastníků. Ukázky nerespektující a respektující komunikace. K čemu vede posuzování a obviňování. „Abeceda“ základních komunikačních dovedností pro běžné i náročné situace každodenního života a jejich nácvik. Mocenský a respektující model výchovy a vztahů mezi lidmi, jejich dopady na plnění úkolů, sebeúctu a vzájemné vztahy. Rizika poslušnosti a závislosti na autoritě. Proč máme emoce. Jak vyjadřovat vlastní emoce a potřeby neobviňujícím způsobem.
  • Jak reagovat, když jsou v emocích druzí lidé. Co je a co není empatie – ukázky a cvičení. Co přináší empatie do života. Emoční inteligence.
  • Odměny ve výchově a jaký je jejich dopad. Jak motivovat bez uplácení. Vnitřní a vnější motivace k učení a k práci. Podmínky pro rozvoj vnitřní motivace.
  • Pochvaly jako další nástroj „laskavé manipulace“. Rozdíl mezi pochvalou a oceněním, cvičení v oceňování. Rozdíl mezi hodnocením a zpětnou vazbou. K čemu vedou soutěže u dětí. Sebeúcta jako „imunitní štít“ naší osobnosti.
  • V čem jsou tresty škodlivé. Rozdíl mezi trestem a přirozeným nebo logickým důsledkem nesprávného jednání. Cvičení.

Rozsah kurzu je  36 výukových hodin a je akreditovány MŠMT. Zájemcům lze vydat osvědčení.

Více informací o kurzech Respektovat a být respektován na webových stránkách lektorů. 

Lektoři:

Kurz vedou manželé Mgr. Tatjana Kopřivová a PhDr. Pavel Kopřiva, psychologové a rodiče pěti dětí, lektoři kurzů o výchově, vzdělávání a vztazích mezi lidmi, spoluautoři knihy Respektovat a být respektován, která se stala jednou z nejžádanějších knih o výchově a komunikaci v České republice. 

Místo konání:

Centrum Veronica, Hostětín 86 ( Jak se k nám dostanete? )

Cena kurz: 

2 950 Kč

Ubytování:

Můžete využít nabídky ubytování v penzionu Centra Veronica v 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  Dům je obklopen rozlehlým sadem, který je certifikován jako ukázková přírodní zahrada. Pro účastníky kurzu bude ubytování poskytováno za zvýhodněnou cenu - 1. noc dle ceníku ( 350 Kč/lůžko), každá další noc 150 Kč/lůžko. Ubytování není zahrnuto v ceně kurzu.

Vyzkoušejte ubytování v Centru Veronica, které  se stalo vítězem soutěže DestinaCZe 2014 v kategorii "Cítit se jako doma". 

Stravování: 

Vaříme převážně z bio-potravin, z fair trade produktů a místních surovin z našeho regionu.Nabízíme snídaně formou švédského stolu, obědy s výběrem mezi masovou nebo vegetariánskou variantou a vegetariánské večeře. Ceny dle ceníku. Pro případné individuální stravování je k dispozici kuchyňka – vařič, trouba, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice, základní nádobí (příbory, talíře, hrníčky, hrnce,…). Stravování není zahrnuto v ceně kurzu.

Registrace na akci: 

Na kurz je nutno se předem přihlásit a stvrdit účast zaplacením zálohy 1 000 Kč. Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity kurzu tj. 25 osob. V případě problémů s registračním formulářem nebo platbou předem na účet, kontaktujte prosím organizátorḱu akce.

 

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Ke stažení