Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy, handicapovaní

Přesvědčte se, že ekologické projekty fungují

Dobré inspirace není nikdy dost. Přijeďte na exkurzi do Hostětína a my vás provedeme po našich ekologických projektech. Pro váš úřad či obec také zpracujeme návrh podobného šetrného provozu. Jde to – stačí jen chtít.

Udržitelný regionální rozvoj v praxi - to je Hostětín.
Přijeďte se inspirovat a informovat.

  • Zveme na promyšlenou exkurzi po modelových projektech realizovaných v Hostětíně s představením jejich ekonomických, environmentálních a sociálních přínosů. Detailně popíšeme technické, finanční a organizační okolnosti projektů. (Zároveň nabízíme možnost přenocování v našem ekopoenzionu – pasivním domě se nabídkou stravování s využitím regionálních biopotravin).

  • Zpracujeme návrh ekologicky šetrného provozu Vašeho úřadu a zřizovaných organizací. Nabídka zahrnuje: zhodnocení současného stavu, návrh opatření, semináře pro zaměstnance, konzultace, možnost dlouhodobé spolupráce/sledování procesu.
  • Navrhneme a zorganizujeme dle vašich požadavků exkurzi po dobrých příkladech komunálních a regionálních projektů udržitelného rozvoje na místní i regionální úrovni. Tématicky možno zaměřit na energetiku, hospodaření s vodou v krajině, ochranu přírody, procesy občanské participace apod. Cíle vybíráme z vlastní bohaté a ověřené databáze míst v ČR i v blízkém zahraničí (Rakousko, Německo, Slovensko). Pro příklady viz www.veronica.cz/ekomapa
  • Připravíme jednodenní a pobytové programy zaměřené na problematiku ochrany klimatu v obcích. Programy jsou připraveny pro akreditaci. 
    Vhodné pro obce, MAS, mikroregiony i občany se zájmem o problematiku. Získáte nové poznatky o roli a možnosti veřejné správy při ochraně klimatu na místní úrovni. Seznámíte se s úvodem do ochrany klimatu (od příčin a dopadů změny klimatu až po uhlíkovou stopu obce), poznáte mitigační a adaptační opatření na úrovni jednotlivých obcí a seznámíte se příkladem dobré praxe: modelovými projekty ochrany klimatu v obci Hostětín. Vícedenní programy jsou tematicky rozšířené například o téma resilience, další příklady dobré praxe aj.
    https://hostetin.veronica.cz/node/1240

 

Dále nabízíme:

......................................................................................................................................................................................................................................

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Machů

hana.machu@veronica.cz
572 630 670, 739 569 264
Skype: hana.machu73