Domů » Vzdělávání školy, obce, firmy, handicapovaní » Pro osoby se zdravotním postižením

Ubytování pro osoby se zdravotním handicapem

Ekopenizon jsme co nejvíce přizpůsobili pro pobyty handicapovaných. Natolik, že se zde mohou konat týdenní tábory vozíčkářů, pobyty nevidomých apod., pokud drobně přivřete oči třeba nad tím, že do ubytovací části musíte na vozíčku jet přes venek. Jinak si to ale u nás plně užijete.

Naše prostory si prohlédněte v sekci Ubytování.  Ekopenzion má dva sektory - vzdělávací (s jídelnou) a ubytovací. Ubytovna má dvě patra. Pro vozíčkáře je přímo dostupné spodní patro (5 pokojů, 13 lůžek), ale z jídelny do něj musíte přejet venkem (protože uvnitř k němu vedou schody). Horní patro je dostupné po 10 schodech s pomocí asistenta (6 pokojů, 15 lůžek).

Jeden dvojlůžkový pokoj máme speciálně bezbariérový i se sociálním zařízením (WC, sprcha) pro vozíčkáře.

Pokoje mají nízké vstupní prahy a i když nejsou speciálně upraveny, vozíčkáři se v nich běžně pohybují. Sprchový kout je v každém pokoji, má ale zvýšený spodní rantl, takže z vozíčku musíte přesednout. Některé detaily jsme pro vás nafotili do fotogalerie.

 

Speciální vybavení pro speciální potřeby

V jednom pokoji máme polohovací postel a bezbariérovou koupelnu (viz fotogalerie). K dispozici máme ještě druhou polohovací postel, elektrický zvedák a sprchovací židličku

Ve vstupní hale jsou vodicí linie pro pohyb nevidomých, reflexní pásy a popisy v Braillově písmu. Pro nevidomé máme haptickou mapu areálu střediska.

Spolupracujeme s Charitou Nový Hrozenkov a při pobytech a výletech využíváme jejich autobus upravený pro vozíčkáře.

 

Stravování

Vyhovíme všem vašim potřebám. Umíme vařit bezlepkově, bezlaktózově i vegansky. Umíme se přizpůsobit. Všechno záleží na vzájemné domluvě. Něco uvaříme, něco (například pečivo) si můžete přivézt své vlastní. 

 

Kontaktní osoba

Ing. Marie Křiváková

marie.krivakova@veronica.cz
572 630 670, 724 132 772
Skype: marjankak2