Titulní stránka » Nabídka programu

Bludiště v přírodě - otevírání nové turistické atrakce :-)

Termín: 28. 4. 2019 od 13.00 do 18.00

Místo konání: Hostětín

Pojďte s námi bloudit zahradou, loukou, mokřadem i lesem. Hledat a objevovat souvislosti v přírodě. Učit se v ní číst a chápat ji, obnovit svůj přirozený smysl objevovat a orientovat se v terénu.

Zkusíte si sundat boty, vlézt do potoka a zjišťovat kvalitu vody. Půjdete po stopách dešťové kapky anebo raka v divočině. Zjistíte, odkud se objevuje pitná voda ve vašem kohoutku nebo kolik vody a peněz můžete ušetřit, když budete využívat namísto pitné vody dešťovou a co všechno na to potřebujete. Budete bádat, odhadovat, tipovat, zjišťovat, hledat...

 

Slavnostně otevíráme naše nové BLUDIŠTĚ V PŘÍRODĚ. Tematický terénní kvíz, při kterém se můžete i ztratit :-) 

 

 

Jak Bludiště vypadá a kde je?

Bludiště - to je osm panelů v krajině okolo Hostětína. Úvodní panel Bludiště najdete na moštárně u Centra Veronica. Další tři (tabule číslo 2, 3, 4) vás povedou lehkou cestou po zahradě ke kořenové čistírně, ale následující čtyři (tabule č. 5, 6, 7, 8) vás vyzvou do hlubšího lesa a divočejšího terénu. Nebojte, zvládnete to! Celou dobu budete mít k dispozici mapku stanovišť, abyste se v terénu neztratili :-) Mapku najdete na prvním stanovišti a můžete si ji i stáhnout zde.

Co bude vaším úkolem?

Projít všech osm stanovišť a vyluštit tajenku. Na každém stanovišti vás čeká infotabule (formát A3) s velmi zajímavým textem, spousta úkolů - ale hlavně otázka (na malé tabulce). Na tu jsou dvě možné odpovědi - které jsou na tabulkách schovaných v terénu a musíte je najít (k tomu použijete mapku). Zvolíte-li si správnou odpověď, zjistíte hned písmenko do tajenky. V případě, že bude vaše odpověď špatná, musíte se vrátit a najít tu správnou.

Více informací o Bludišti najdete na: https://hostetin.veronica.cz/bludiste-v-prirode

 

Co vás čeká při slavnostním otevírání?

  • Potkáme se ve 13 hodin před Centrem Veronica Hostětín
  • Úvodní slovo pronese autorka Bludiště, RNDr. Lenka Supová. Slavnostní přípitek na otevření stezky.
  • Vysvětlení prinicpu stezky, rozdání mapek, zájemci se mohou spojit do skupinek.
  • Cca 13:30 vyrazíme do terénu - individuálně nebo po skupinkách.
  • Kdy bude konec - záleží na vás. Někdo projde bludištěm rychle, tj. za cca 2 hodiny, někdo bude potřebovat dobu delší. 
  • PODROBNOSTI JEŠTĚ UPRAVUJEME A BUDEME JE PRŮBĚŽNĚ DOPLŇOVAT. ZATÍM SI JEN REZERVUJTE DATUM. AKCE BUDE MOŽNÁ DOPLNĚNÁ O PŘEDNÁŠKU O ZACHYTÁVÁNÍ DEŠŤOVÉ VODY A JEJÍ ZAČÁTEK BUDE MOŽNÁ POSUNUT NA DOPOLEDNE  - PŘIČEMŽ TRASU SI MŮŽETE PROCHÁZET KDYKOLIV PŘES DEN (NE VŠICHNI ÚČASTNÍCI DOHROMADY).

 

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!