Domů » O nás

Jak do Hostětína?

Hostětín se nachází 5 km jižně od Slavičína (Zlínský kraj).

Jako dopravní prostředek doporučujeme vlak: Hostětín se nachází na trase č. 341 Staré Město u Uherského Hradiště - Vlárský průsmyk (zde přípoje na vlaky na Slovensko), mezi zastávkami Pitín a Slavičín. Budova zastávky Hostětín se nachází v poli, vesnice není na dohled - pozor, nepřehlédněte ji. Od vlakové zastávky do centra obce je to cca 10 minut chůze (půl kilometru).

Můžete přijet i autobusem, zastávka je přímo naproti Centra. Spojení do Hostětína zajišťuje ČSAD, ale z dálky můžete využít i FlixBus, kterým přijedete až do Uherského Brodu (a odtud dál vlakem či busem).

Pokud pojedete autem, vydejte se z Brna směrem na Uherské Hradiště, Uherský Brod, Bojkovice, Pitín, Hostětín.

Ze Slovenska je nejjednodušší přístupová cesta přes hraniční přechod Starý Hrozenkov a Uherský Brod.

Vzdělávací středisko Centrum Veronica Hostětín se nachází - spolu s budovami moštárny - na návsi naproti obecnímu úřadu.

Souřadnice GPS: 49°3′1.84"N; 17°52′44.16"E

Souřadnice na Maps Google: 49.050581,17.8789

Parkování

V samotném centru obce je omezený počet parkovacích míst. Parkoviště pro naše návštěvníky se nachází naproti Centra, přes silnici (vedle hasičské zbrojnice). Prosíme, neparkujte v areálu moštárny, bránili byste provozu. Pokud je obsazeno parkoviště, kontaktujte, prosím, pracovníky Centra při hledání dalšího místa k parkování.