Home

Otevíráme férovou kavárnu ve Slavičíně

Konečně se nám splnil sen, aby naše neziskovka provozovala environmentální sociální podnik. Rozhodli jsme se pro kavárnu a zpracovnu ovoce z našich sadů. Po dlouhé přípravě se naše přání stalo skutečností. V neděli 31. května zahajujeme.

Férová kavárna ve Slavičíně bude prodávat regionální výrobky, domácí moučníky, biovýrobky - a samozřejmě hostětínské mošty! Budeme také vyrábět skvělé sušenky a pečené čaje.

Záměrem podniku je pomáhat lidem v regionu i přírodě, proto budeme dodržovat i ekologické kritéria provozu kavárny. Zaměstnáváme maminky s dětmi ve věku do 10 let a ženy 55+.

Přijďte nás navštívit.
Slavičín, K nábřeží 850 (vedle papírnictví u Vaclů)

 

 

 

 

 

Titulní stránka » Nabídka programu

Bylinková procházka s bylinkářkou ze Žítkové

Termín: 7. 6. 2020 od 09.00 do 16.00

Místo konání: Žítková

Tříhodinový program s bylinkářkou Katkou Černou ze Žítkové.

Katka Černá se bylinkám věnovala již před svým příchodem na Kopanice. Na žítkovských lukách je sbírá řadu let pro podporuzdraví  svého i celé rodiny. Ráda se s vámi podělí o bohaté zkušenosti a zasvětí vás do tajů bylinek. 
Zve vás nejen na louky, ale i k posezení pod lípou u svého domku. Ochutnáte bylinkové čaje a budete si povídat o tom, jak si díky bylinkám udržet či zlepšit své zdraví a pohodu. 

Akce je kombinací vaší individuální procházky a lektorované procházky. SAMI přijdete po naučné stezce na místo srazu, kde si vás Katka vyzvedne (cca 2 km) - určitě se podívejte do mapky, kde to je! Zhruba tři hodinky pak strávíte spolu - a zase vás dovede na jiné místo, odkud budete pokračovat sami zpátky do výchozího místa. 

 

Podrobnosti k trase a k organizaci výletu 

Tento výlet je organizován trochu netradičně. Průvodkyně s vámi nebude totiž celou dobu, ale bude vás čekat uprostřed luk. 

Otevřete si pdf s mapkou - a sledujte, jakou trasu jsme pro vás naplánovali:

 • Své auto si nechejte na parkovišti u obecního úřadu na Žítkové. Doporučujeme vám být tam v 9 hodin nejpozději.
 • Vydejte se sami po naučné stezce Moravské Kopanice (pozor - tato stezka zde nezačíná - takže se vydejte tím správným směrem - tj. po rovince a potom z kopce - viz. mapka, označeno žlutě). 
 • Sraz s lektorkou bude v 9:45 hodin na Odpočívadle u Hajtmanů, což jsou 2 km po naučné stezce. Cesta od parkoviště trvá 35 - 45 minut, tak si na ni nechejte dost času. Na Odpočívadle si můžete koupit domácí chléb - budete-li to chtít, tak si nechejte ještě další časovou rezervu a přijďte dříve. 
 • Společný program bude od 10 cca do 13 - 13:30 hodin. Trasa této bylinkové vycházky je v mapce označena červeně. Půjdete volně po loukách, se zastávkou v domku paní bylinkářky (který je kousek od Kapličky Panenky Marie Kopanické, viz. mapka).
 • Přes lokalitu Hudáky vás paní lektorka dovede k hlavní silnici, odkud budete zase pokračovat sami.
 • Můžete se sami vydat buď hned zpátky na Žítkovou k autu. Anebo si svůj výlet prodloužíte a navštívíte ovčí farmu Sýr od kapličky (možnost zakoupit si sýr nebo bryndzu) či domek poslední žítkovské bohyně Irmy. Muzeum poslední bohyně má prohlídky ve 13, 14:30 a 16 hodin a trvají 90 minut. Vstupné činí 100 Kč.

 

Přihlášky:

Na vycházku je NUTNÉ se předem přihlásit přes Registrační formulář. Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity 15 účastníků - neváhejte, rychle se plní. Předchozí termín se naplnil během jednoho dne.

 

Organizační informace:

 • S sebou si nezapomeňte vzít svačinu, po cestě se nebude zastavovat na oběd. Možná se vám může hodit nějaký podsedáček na zem, pokud se vám nebude chtít na louce stát. Určitě si vezměte i poznámkový blok a tužku. Hodit se může foťák, pokud si budete chtít bylinky vyfotit. Déšť neplánujeme, ale raději si pláštěnku do baťůžku přihoďte :-) 
 • Trasa není vhodná pro kočárky. Můžete vzít děti, ale berte v úvahu, že vycházka bude hodně "povídací" a s hodně zastávkami, takže zvažte, zda to bude děti bavit - neměly by rušit výklad. 
 • Na akci je ZAKÁZÁNO BRÁT PSY.
 • Při hodně nepříznivém počasí (hlášený celodenní déšť) může být exkurze zrušena, dali bychom vám vědět skrz SMS.

 

Cena:

Dospělý 400 Kč | děti od 6 do 15 let 50 Kč | deti do 6 let zdarma

Po přihlášení vám zašleme mailem fakturukterou prosím předem uhraďte převodem na účet. Pokud byste ji hradili až těsně před akcí, vezměte si s sebou prosím doklad o zaplacení (může se stát, že platba na náš účet nedorazí včas) - děkujeme za pochopení.

Zaplacená záloha je nevratná - pokud byste ale nemohli přijet, tak za sebe určitě můžete poslat nějakého náhradníka. Vrací se v případě zrušení ze strany organizátora - kdyby byl hlášen celodenní déšť (viz. výše).

 

Těšíme se na setkání a věříme, že se vám bude tato akce líbit.

 

Registrace na akci »
Registrace na akci »

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Home

Kam se můžete vydat v Hostětíně?

Hostětín je rájem pro milovníky poznávání přírody a krajiny. Děti i dospělí si u nás dosytosti užijí spousty netradičních aktivit - výletů, bádání, her, poznání, ale i odpočinku a relaxace. Vaše kroky mohou vést několika směry.

Přírodní zahrada, Bludiště v přírodě, stezka Naokolo Hostětína, hledačky s pokladem, Sochy v krajině .... a mnohem více. Na celou nabídku se podívejte na stránku:

https://hostetin.veronica.cz/vitame-vas-v-hostetine

Těšíme se na vás!

Titulní stránka » Nabídka programu

Exkurze přírodní zahradou (v rámci Víkendu otevřených zahrad 2020)

Termín: 7. 6. 2020 od 14.00 do 15.00

Místo konání: Hostětín

V rámci Víkendu otevřených zahrad bude v Ukázkové přírodní zahradě v Hostětíně přítomen lektor, který seznámí návštěvníky s myšlenkou přírodních zahrad, jejími principy a zásadami, a při prohlídce zahrady zodpoví vaše otázky.  

Přírodní zahrada Centra Veronica nabízí tématickou naučnou stezku, ukázky úkrytů pro živočichy, ukázky vyvýšených záhonů, spirálu, záhon sluneční past ve tvaru klíčové dírky a jiné prvky typické pro přírodní zahrady. Obsahuje také řadu herních prvků pro děti – noru, vrbové iglú, dřevěný xylofon, ukázky dřev aj. V zahradě je i hmatový chodníček a budkovník s ukázky ptáků i jejich hlasy. Protéká jí potůček lákající k dětským hrám - počítejte prosím s vhodným (náhradním) oděvem a obuví.

Exkurze je určena především pro dospělé. Přijedete-li s dětmi, můžete využít herního zázemí zahrady.

 

Čas exkurze zahradou: neděle 7.6:  14.00 hodin

 • Exkurzí provádí Karla Vincenecová. Bude trvat cca hodinu. 
 • Cena komentované prohlídky: 50 Kč na osobu.
 • Přihlaste se, prosím, abychom věděli předběžný zájem. Bude-li vás víc než 30 osob na exkurzi, můžeme vypsat ještě jeden časový termín pro exkurzi.
 • V Hostětíně se můžete vydat i do okolí, na naučnou stezku Naokolo Hostětína, po Sochách v krajině nebo do Bludiště v přírodě. Můžete si také nakoupit regionální výrobky a mošty v našem obchůdku.

 

Prohlídky se konaní také v rámci kampaně Přírodní zahrady organizované Lískou, z.s.

 

 

 

                          

Registrace na akci »
Registrace na akci »

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Home

Otevíráme!

Konečně vás můžeme zase přivítat v Hostětíně. Přírodní zahrada pro vás rozkvetla do krásy. Stromy na stezce Naokolo Hostětína bují svěží jarní zelení. Potůček v zahradě čeká na dětské průzkumy a vodní hrátky. Vrbové iglú je konečně zase zelené, plné rašících listů. A obchůdek s mošty je plně zásoben.

Přijeďte se podívat. Zahrada a krajina jsou dostupné non-stop. Obchůdek v Centru Veronica v květnu v pracovní dny, od června i o víkendech.

Můžete se projít po Sochách v krajině, stezce Naokolo Hostětína, Bludištěm v přírodě nebo zkusit najít poklad.

Těšíme se na vás!

Home

Červnový pobyt pro rodiny s dětmi

Pojďte zažít trochu "normálnosti", která nám v posledních týdnech tak chyběla... Vidět své vysmáté děti, jak si zase hrají s jinými dětmi, společně objevují taje a krásy přírody, navazují nová přátelství, zažívají dobrodružství. Jen tak posedět u ohně a popovídat si s podobně smšlejícími lidmi, sdílet, nechat se inspirovat....

Nabízíme pobyt s dopoledním programem v přírodní zahradě, s plnou penzí, s možností využít odpolední samoobslužné aktivity nebo se toulat po okolí. 

V omezeném počtu účastníků (10 rodin), za dodržení hygienických podmínek.

Od 8. do 12. června. Program je určen pro děti ve věku cca 4-6 let.

https://hostetin.veronica.cz/cervnovy-pobyt-s-programem-pro-rodice-s-detmi-ve-veku-4-6-let

 

Home

Centrum Veronica v době koronavirové...

Home

Virtuální dovolená jako podpora pro Ekologický institut Veronica

Milí přátelé, náš dům v Hostětíně zeje prázdnotou.

Tolik jsme se těšili, až vás na jaře zase přivítáme na akcích. Jenže kvůli koronaviru je teď náš dům prázdný. Měl být plný života. Plný dychtivých dětí při ekologických výukových programech, které rozvíjí jejich vztah k přírodě. Plný dospělých, kteří by se učili o ochraně klimatu a šetrném a zodpovědném způsobu života.

Sál i pokoje jsou prázdné. Regionální výrobky z obchůdku nikdo nenakupuje. Solární kolektor hřeje naprázdno - v bojleru je 85°C, protože se nikdo nesprchuje. Přírodní zahrada je sice plná hlasů ptactva, ale nikoliv hlasů dětí.

Nemůžeme dělat pořádně ani svoji práci, protože ta je přímo závislá právě na vás, návštěvnících, posluchačích, účastnících.

 

Podpořte nás a přijeďte na virtuální dovolenou.

Chcete-li nás podpořit, máte možnost.

Na celý květen jsme pro vás totiž připravili virtuální pobyty. Můžete si koupit pohodlnou virtuální postel ve virtuálním pokoji dle vašeho výběru, k ní skvělé lahodné virtuální menu 5x denně, uvařené s láskou naší šéfkuchařkou Lenkou, a po jídle si vychutnat virtuální fairtradovou kávičku.

V průběhu vašeho virtuálního pobytu s vámi budeme ve spojení a pošleme vám e-mail s fotkami z míst, která byste viděli, kdybyste tady skutečně mohli být. Odtajníme i některé recepty na jídla, která u nás milujete. A pošleme vám i důležité tipy na to, jak můžete chránit přírodu a klima u vás doma.

 

Objednejte si dovolenou, jakou jste ještě nezažili.

Co vás bude virtuální pobyt stát? Záleží na vás, jakou částkou chcete ekologické vzdělávání v Hostětíně podpořit.

Můžete nám darovat 5000 Kč za týdenní pobyt se stravou, 1000 Kč za romantickou noc s pozorováním hvězd, 500 Kč za lahodný oběd pro rodinu nebo 100 Kč za dvě vynikající kávičky či biomošty.

 

Děkujeme vám za podporu.

Co svým virtuálním pobytem u nás získáte? Především fajn pocit, že jste podpořili dobrou věc.

I díky vám budeme totiž moci nadále pomáhat přírodě, klimatu i lidem, kterým záleží na tom, kde a jak žijí. Budeme moci nadále inspirovat děti a vzdělávat dospělé, pečovat o naši přírodní zahradu i provozovat ekoporadnu. Umožníte nám pokračovat i v práci s dětmi se zdravotním postižením a ukazovat jim krásy přírody.
A za to vám děkujeme.

Svůj dar můžete realizovat přes tento odkaz (nebo i přes odkazy v nadpisech, dříve v textu)

.

Titulní stránka » Nabídka programu

Červnový pobyt s programem pro rodiče s dětmi ve věku 4-6 let

Termín: 8. 6. 2020 od 12.00 do 12. 6. 2020 12.00

Místo konání: Hostětín

Pojďte zažít trochu "normálnosti", která nám v posledních týdnech tak chyběla... Vidět své vysmáté děti, jak si zase hrají s jinými dětmi, společně objevují taje a krásy přírody, navazují nová přátelství, zažívají dobrodružství. Jen tak posedět u ohně a popovídat si s podobně smšlejícími lidmi, sdílet, nechat se inspirovat....

 

 

Pro děti (i pro vás) jsme připravili bohatý program S kapkou vody za poznáním. Začíná v pondělí po obědě a končí v pátek v poledne a bude trvat vždy půl dne (v pondělí odpoledne, ostatní dny dopoledne, plus jeden večer). Je určen primárně pro děti ve věku 4-6 let.

Během 5 dní s vámi vaše děti poznají taje přírodní zahrady i bělokarpatské krajiny a možná i zjistí, proč voda z krajiny mizí. K tomu budou muset využít své badatelské schopnosti, tvoření, mrštnost i rychlost, odvahu, vytrvalost při výletech do okolí i další talenty.  

Program bude probíhat co nejvíce venku – v zahradě u Centra Veronica a v blízkém okolí Hostětína v krásné přírodě Bílých Karpat. V případě nepříznivého počasí bude táborníkům k dispozici prostorná společenská místnost.

Vy, dospělí (rodiče, prarodiče), budete během pobytu ve funkci "dozoru". Lektoři totiž nepřebírají děti do své péče, ale jsou zodpovědní jen za program a organizační zajištění. Do většiny aktivit se můžete zapojit spolu se svými dětmi. Pokud budete chtít ale spíše odpočívat, tak můžete relaxovat v přírodní zahradě, využít nabídky naší knihovny, zapojit se do prací na zahradě nebo jen tak „u kafíčka“ popovídat s ostatními - a přitom stále mít své děti „na dohled“, což jistě ocení zejména nejmladší účastníci.

Společný program probíhá od pondělního odpoledne a dále každý den včetně pátku v dopoledních hodinách do oběda. V odpoledních hodinách budete mít možnost naplánovat si individuální program či výlety po okolí (můžete navštívit např. zříceninu hradu Brumov, lesopark ve Slavičíně, ZOO Zlín, koupaliště v Pitíně, lázně Luhačovice, apod.). Ve vybraný den bude pro Vás a Vaše děti zajištěn večerní program s táborákem. Během celého pobytu si můžete s dětmi dle chuti vypůjčit přichystané bedýnky s rukodělkami, dalšími aktivitami a startovači svobodné hry.

 

 

 

Cena: 

 • dospělý  5000  
 • dítě starší 13 let 4700  Kč
 • dítě 5 - 12 let včetně 4300 Kč 
 • dítě 3 - 4 let včetně  4100 Kč
 • dítě do 2 let bez nároku na lůžko a stravu: 360 Kč

Cena zahrnuje:

Ubytování (4 noci), celodenní stravování (4 x plná penze se svačinkami + 1 x oběd), materiál na výtvarné tvoření pro děti i dospělé, celodenní program, drobné odměny pro děti. V sekci Ke stažení (v pravém sloupečku) naleznete naše obchodní podmínky.

 

 

Stravování:

Plná penze  - 5 x denně včetně bio-nápoje (začínáme pondělním obědem a končíme pátečním obědem). Snídaně formou švédského stolu. Obědy s výběrem mezi masovou nebo bezmasovou variantou, jeden den kompletně vegetariánský. Večeře teplé bezmasé. Samozřejmostí je pitný režim během dne. Vaříme převážně z bio-potravin, z fairtradových produktů a místních surovin z našeho regionu. 

Ubytování:

Ubytování v penzionu Centra Veronica ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Vzhledem k tomu, že máme většinu pokojů dvoulůžkových a zájem o pobyty je velký, je možné, že dostanete pokoj s přistýlkou (matrace včetně lůžkovin). V případě noclehu na přistýlce se cena pobytu mírně snižuje. 

K dispozici je nově vybavená kuchyňka (pro přípravu svačinek, kávy, čaje …) – vařič, trouba, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice, základní nádobí. Konferenční sál slouží jako jídelna a prostorná společenská místnost zároveň.

Dům je situován sice v centru vesnice, ale je obklopen rozlehlou zahradou s přírodními herními prvky, kterou protéká maličký potůček - oblíbené místo k dětským hrám ve volném čase (přibalte boty do vody). Centrum Veronica je postaveno v enegeticky pasivním standardu a má certifikovaný ekologický provoz.

 

Ještě váháte s přihlášením? Prohlédněte si fotogalerii z táborů z minulých let:

2018 Vzhůru na palubu! | 2017 Mauglí | 2016 Po stopách Robinsona II. | 2016 Po stopách Robinsona I. 2015 | Argonauti IV. | 2015 Argonauti III. | 2014 Zelený ostrov | 2013Rok na vsi | 2012 Ztracené pohádky 

 

Jak se můžete přihlásit?

Pod článkem, a také v pravém sloupci, najdete tlačítko Registrace na akci. Tím se dostanete na přihlašovací formulář (objeví se až úplně dole na stránce, až úplně pod vším textem - takže rolujte dolů). Po vyplnění musíte vidět tlačítko "Odeslat". Až od vás přihlášku dostaneme, tak vám do dvou dnů zvolený termín potvrdíme mailem a zašleme zálohovou fakturu ve výši 3000 Kč, kterou nám do 7 dní uhradíte (vzhledem k blízkosti termínu můžete zaplatit zrovna plnou sumu, chcete-li). Doplatek do plné ceny bude probíhat nejpozději 1. června.

 

Storno podmínky

 • při zrušení pobytu do 1. června: 3000 Kč (tj. záloha)
 • při zrušení pobytu od 2. června do 5. června: 70% ceny pobytu
 • při zrušení pobytu od 6. června: 90% ceny pobytu
 • při zrušení kvůli vládnímu nařízení (nebudou-li zprovozněná ubytovací zařízení): 0 Kč

VELMI VÁM DOPORUČUJEME POJISTIT SI STORNO AKCE. Je v nabídce komerčních pojišťoven a může vám velmi ulehčit situaci v případě, že vaše dítko před akcí třeba nenadále onemocní. Můžete za sebe samozřejmě poslat náhradníka. Pokud bychom těsně před akcí náhradníka sehnali my, tak storno bude vaše záloha, 3000 Kč. Pokud bychom náhradníka neměli, tak platí storno 90% ceny pobytu. Obchodní podmínky najdete v souboru v pravém sloupečku na webu.

 

Chcete vědět více? Neváhejte - a zkontaktujte nás mailem.

 • Programovou část akce, případně otázky ohledně stravy nebo ubytování má na starosti (radosti) Jitka Datinská, která je hlavním garantem pobytových akcí: [email protected].  
 • Přihlášky a zálohy (tedy "papíry") řeší Hana Machů: [email protected]

S přihlašováním nečekejte a neváhejte - pobyty bývají většinou během 2 - 3 týdnů po vyhlášení naplněny a potom už přijímáme jenom náhradníky. 

Těšíme se na vás!

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Registrace na akci »
Registrace na akci »

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!

Pages