Titulní stránka » Nabídka programu

Jak snížit svoji uhlíkovou stopu a být energeticky soběstačnější?

Termín: 7. 4. 2018 od 10.00 do 8. 4. 2018 14.00

Místo konání: Hostětín

Na workshopu zjistíte a uvidíte/uslyšíte nebo si vyzkoušíte:

  • Jak a proč snížit svoji uhlíkovou stopu  - ukážeme vám, jak se počítá a zkusíte si spočítat tu vaši. Tématem vás provede člověk, který je na výpočet uhlíkové stopy jedním z našich největších odborníků, Viktor Třebický z organizace CI2. Uhlíková stopa bude představena jak na úrovni osobní, tak obce.
  • Jaká je uhlíková stopa Centra Veronica - počítali jsme si ji vloni a ukážeme vám praktické návody, jak svoji stopu snižujeme. Můžete se jimi inspirovat anebo si vybrat kroky, které jsou vhodné pro vás.
  • Praktické příklady, jak lze stopu snižovat využíváním obnovitelných zdrojů - energie biomasy a slunce. Jak postavit dům tak, aby náklady na jeho vytápění byly o 90% nižší než u běžných domů. Jaké můžeme využít technologie a co nám mohou přinést. Toto zjistíte při exkurzi po hostětínských energetických projektech - pasivní dům, výtopna na biomasu, fotovoltaické elektrárny, solární kolektory  aj.
  • Jak ve svých domácnostech udělat energetickou revoluci a co a jak můžeme změnit, abychom se stali energeticky soběstačnějšími. Jaké jsou možnosti moderní produkce obnovitelné elektřiny, která má zásadní význam pro snížení uhlíkové stopy a opatření jsou rychle realizovatelná.
  • Jak to všechno souvisí s klimatickou změnou a jak se nás to osobně může dotknout. A co můžeme udělat pro to, abychom se připravili či abychom důsledkům předešli.

 

Workshopem vás budou provázet a o své zkušenosti se podělí:

  • Viktor Třebický - odborník na témata Uhlíková a ekologická stopa, Indikátory udržitelného rozvoje, Adaptace měst na změnu klimatu.
  • Jan Hollan z Czech Globe - Ustavu výzkumu globální změny AV ČR - jeden z předních odborníků na klimatickou změnu, ideový i praktický autor mnohých opatření realizovaných v Hostětíně. Expert na téma světelného znečištění.
  • Yvonna Gaillyová z Ekologického institutu Veronica, která stála u zrodu všech hostětínských projektů a zná je do detailů.
  • Petr Kucka z Centra Veronica Hostětín, který se podílel na výpočtu uhlíkové stopy Centra a zabývá se klimatickými projekty
  • Další lektoři jsou v jednání - pozvali jsme experta na elektromobilitu a také Jana Rovenského z Greenpeace na téma energetické revoluce. Lektoři budou upřesněni v průběhu února.

 

Více informací o workshopu přineseme v nejbližších dnech nebo se ptejte Petra Kucky: petr.kucka@veronica.cz

Cena kurzu bude upřesněna v nejbližších dnech, předpokládáme cenu okolo 1900 Kč včetně ubytování (v sobotu) a stravy (od sobotního oběda do nedělního oběda) anebo 600 Kč/den bez ubytování a stravy.
Lze doobjednat i ubytování v pátek za cenu 390 Kč. Pro uvaření páteční večeře a  sobotní snídaně můžete využít naši kuchyňku. Pečivo si přivezte vlastní, v sobotu je sice otevřený obchod, ale pečivo je jen na objednávku.
Vaši volbu upřesníte v přihlášce.

.......................................................................................................................................................................

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. www.sfzp.czwww.mzp.cz

Kontaktní osoba

Bc. Petr Ajs Kucka

petr.kucka@veronica.cz
572 630 670

Zaujala vás tato akce?

Podělte se o ni s vašimi přáteli!