Domů » O nás » Řešené projekty » Ochrana klimatu na místní úrovni

Prima Klima

Dovolujeme si Vám nabídnout možnost zapůjčení unikátní putovní výstavy PRIMA KLIMA, která na 12 panelech dává odpovědi na otázky:

  • Co je skleníkový efekt?
  • Jak funguje sluneční energie?
  • Jak reguluje teplotu plynný obal Země?
  • Co způsobuje svým chováním člověk?
  • Jde o problém lokální či globální?
  • Jak souvisí deštné pralesy s ochranou klimatu?
  • a jak souvisí například naše nové džíny s úsporami CO2?

Na tyto a řadu dalších otázek najdete odpověď při prohlídce výstavy. Kromě toho představuje výstava i jednotlivé dílčí oblasti, kde můžeme všichni dosáhnout významné úspory - dopravu, efektivní využívání energie, oblast nákupu a změn konzumního chování, vliv zemědělství či prevenci vzniku a správné nakládání s odpadem.

„Málokdo z nás si uvědomuje, že skoro padesát procent energie v České republiky se spotřebuje na provoz našich domů. Pokud snížíme spotřebu na vytápění např. desetkrát proti běžnému domu, což dnes už není stavebně problém, uděláme pro ochranu našeho prostředí velmi mnoho," říká Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica.

Výstava je určena pro dospělé a děti ve věku zhruba od 13 let. Může být instalována v jakýchkoliv výstavních prostorách či ve škole. Jednotlivé panely jsou samonosné, dřevěné.

Textovou část jednotlivých panelů si můžete stáhnout ve formátu pdf.

Při zahájení výstavy nabízíme možnost prohlídky s odborným výkladem, případně po domluvě i lektorovanou prohlídku pro školy formou výukového programu pro školu.

Výstava bude k zapůjčení po celý rok 2009 – zamluvte si termín co nejdříve! 

Informace a rezervace termínu: hana.machu@veronica.cz, tel. 572 630 670

Putování výstavy v roce 2009 bylo finančně podpořeno v grantovém řízení MŽP.